ВИЛА СТАВРОС

200 метри од  ПЛАЖА
Неа Каликратија
е град со многубројни занимливости за секој турист.Има долга песочна плажа, многубројни ресторани, таверни, кафетерии, забавни паркови за деца,супермаркети Лидл и останати занимливости. Интересно за  посетата е плажата “Сахара“ која се  наоѓа во непосредна близина 3-4 км. од Неа Клаикратија.
Вилата Ставроссе наоѓа на 200 метри од плажа во Неа Каликратија.Студијата располагаат со кујни стандардно опремени,фрижидер, тв, клима уред , Wi-fi ,тераси и паркинг во дворот во зависност од слободно место.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/2+1

бр. соба 103

max.3 лица

 

39

 

49

 

69

 

99

 

109

 

249

 

269

 

319

 

339

 

339

 

339

 

339

 

339

 

329

 

289

 

109

 

89

 

59

 

39

Студио 1/3+1
бр.соба 101,102

max.4 лица

 

49

 

59

 

79

 

109

 

119

 

259

 

289

 

329

 

349

 

349

 

349

 

349

 

349

 

339

 

299

 

119

 

99

 

69

 

49

 

 

 

 

 цените за термините (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.09; 06.09;13.09 и 20.09) 

означени со звездичка * во табелата се  пакет аранжмани и се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен автобуски превоз

останатите  цени за дадените смени се однесуваат за наем на апартмани  за 7 ноќи
-за пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат -35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 - 12 години;
- дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

користењето на клима уредот,wi-fi   е бесплатно

-превозот застанува до најблиската локација  од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
- цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1€=62 ден.);
- за уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;

- кога има акциски попуст на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

- за важечка резервација се смета  само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;

- кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

- целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање;

-секоја програма е креирана со посебни услови,агентот ќе ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

- за ова патување мора да имате пасош кој има важност минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција)

-можност за плаќање на рати

- во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања,средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави(повраток на средства)  само,доколку  гостинот сам си најде замена за веке резервираната соба ;

- во случај на направена поголема штета во студијата и апартманите  , сопственикот на вилата може да наплати на лице мсто за направената штета;

-агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;

-туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;за апартманите 1€ од ноќ од соба;

-важат општите услови на сктм и т.а камелија турс

СТУДИЈАТА :
НЕМААТПЕШКИРИ;

ИМААТСАПУН , ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest