Вила Evi II

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 км од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)....Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 ми. На 5 км од градот се наоѓа познатата плажа „Sahara“, наградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

Вилата „Evi II“ е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на 120 метри метри од морето. Вилата е поставена на самата улица која води дирекно кон плажата  меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Располага со пространи студија и апартмани кои се наоѓаат на прв и на втор спрат, а за претстојната сезона понудата во оваа вила е збогатена со нови студија и апартмани. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни или електрично решо, фрижидери и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима чие користење е вклучено во цената. Апартманите имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 - Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10  ноќи без превоз

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

-  Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Каликратија

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

Вила „Evi II” - Неа Каликратија

 

Термин:

 

Ноќи:

 

1/3 Студио

 

1/5 Апартман

 

1/5 Апартман (дуплекс)

22.05-01.06

10

220 (13.640 ден.)

300 (18.600 ден.)

360 € (22.320 ден.)

01.06-11.06

10

260 (16.120 ден.)

360 € (22.320 ден.)

420 € (26.040 ден.)

11.06-21.06

10

320 (19.840 ден.)

460 € (28.520 ден.)

520 € (32.240 ден.)

21.06-01.07

10

400 (24.800 ден.)

500 € (31.000 ден.)

560 € (34.720 ден.)

01.07-11.07

10

480 (29.760 ден.)

600 € (37.200 ден.)

680 € (42.160 ден.)

11.07-21.07

10

550 (34.100 ден.)

680 € (42.160 ден.)

760 € (47.120 ден.)

21.07-31.07

10

550 (34.100 ден.)

680 € (42.160 ден.)

760 € (47.120 ден.)

31.07-10.08

10

550 (34.100 ден.)

680 € (42.160 ден.)

760 € (47.120 ден.)

10.08-20.08

10

550 (34.100 ден.)

680 € (42.160 ден.)

760 € (47.120 ден.)

20.08-30.08

10

480 (29.760 ден.)

600 € (37.200 ден.)

680 € (42.160 ден.)

30.08-09.09

10

380 (23.560 ден.)

500 € (31.000 ден.)

560 € (34.720 ден.)

09.09-19.09

10

300 (18.600 ден.)

440 € (27.280 ден.)

480 € (29.760 ден.)

19.09-29.09

10

250 (15.500 ден.)

340 € (21.080 ден.)

380 € (23.560 ден.)

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest