Вила Evi I

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е  Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)....Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и  уредена песочната плажа во должина од 800 метри. На само 5 км од градот се наоѓа познатата плажа Sahara, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

Вилата „Evi I“ е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на само 120 метри метри од морето, меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Вилата е мала, од типот на семејните куќи и располага со само два апартмани кои имаат поглед во вилата Evi IIкоја се наоѓа на самата улица. Апартманите се наоѓаат на приземје и на прв спрат. Сместувачките капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни или електрично решо, фрижидери и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима чие користење е вклучено во цената. Во апартманите има постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќи без превоз

- Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Каликратија

Вила „Evi I” - Неа Каликратија

Термин:

Ноќи:

1/3  Апартман

1/5  Апартман (дуплекс)

22.05-01.06

10

180(11.160 ден.)

280(17.360 ден.)

01.06-11.06

10

220 (13.640 ден.)

320 (19.840 ден.)

11.06-21.06

10

260 (16.120 ден.)

400 (24.800 ден.)

21.06-01.07

10

340 (21.080 ден.)

480 (29.760 ден.)

01.07-11.07

10

400 (24.800 ден.)

560 (34.720 ден.)

11.07-21.07

10

490 (30.380 ден.)

650 (40.300 ден.)

21.07-31.07

10

490 (30.380 ден.)

650 (40.300 ден.)

31.07-10.08

10

490 (30.380 ден.)

650 (40.300 ден.)

10.08-20.08

10

490 (30.380 ден.)

650 (40.300 ден.)

20.08-30.08

10

400 (24.800 ден.)

560 (34.720 ден.)

30.08-09.09

10

340 (21.080 ден.)

480 (29.760 ден.)

09.09-19.09

10

260 (16.120 ден.)

400 (24.800 ден.)

19.09-29.09

10

200(12.400 ден.)

300 (18.600 ден.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest