ВИЛА ГАЛИНИ

 

Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа.Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Идеална локација  за вистински одмор со опуштање од звукот  и бојата на  морето.Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции.
Секоја соба има мини вц со туш и мини кујна,решо,кујнски инвентар,фрижидер,тв, клима уред и тераси.
Во превод КАЛИТЕА значи убав поглед.Ова е единственото место со неверојатна глетка према торонеискиот залив.Широката песочна плажа со ситен песок и чиста вода се симбол на плавото знаме кое КАЛИТЕА го добива секоја година од страна на ЕОТ.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/2+1 поглед море
бр. соба 1Г,2Г max.3 лица

 

52

 

79

 

89

 

119

 

149

 

289

 

339

 

389

 

399

 

399

 

399

 

399

 

399

 

399

 

329

 

159

 

129

 

89

 

69

Студио 1/3+1
поглед море бр.соба 1Д,2Д,4Д,8Д,11Г,13Г14Г,15Г
max.4 лица

 

59

 

89

 

99

 

129

 

159

 

299

 

349

 

399

 

429

 

429

 

429

 

429

 

429

 

419

 

339

 

169

 

139

 

99

 

79

цените за термините (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.08; 06.09;13.09 и 20.09) означени со звездичка * во табелата се  пакет аранжмани и се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен автобуски превоз

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат -35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 - 12 години;
-дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
-за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

КОРИСТЕЊЕ НА КЛИМА УРЕД,ЧАДОР И ЛЕЖАЛКИ НА ПЛАЖА, WI-FI Е БЕСПЛАТНО

НАПОМЕНИ:

-превозот застанува до најблиската локација  од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
-цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1€=62 ден.);
-за уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;

-кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

-попустите нe важат за смените означени со звездичка* ;
-за важечка резервација се смета  само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;

-целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање;

-секоја програма е креирана со посебни услови,агентот ќе ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

-за ова патување мора да имате пасош кој има важност минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција)

-можност за плаќање на рати

-во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања,средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави(повраток на средства) само доколку  гостинот сам си најде замена за веке резервираната соба ;

-во случај на направена поголема штета во студијата,апартманите  или  дуплексите , сопственикот на вилата може да наплати на лице мсто за направената штета;

-агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;

-туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;

-важат општите услови на сктм и т.а камелија турс

СТУДИЈАТА:

имаат пешкири ,сапун и тоалетна хартија

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest