Вила Атлантик

 

КАЛИТЕА – Вила Атлантик

Вилата се наоѓа во строгиот центар на шеталиштето. Kомплетно реновирана за нашите гости и оддалечена 5 мин.од плажа. Калитеа е идеално место за комбинација од убави песочни плажи и многубројни таверни, бутици и безброј анимации за секоја возраст.Во превод Калитеазначи убав поглед. Ова е единственото место со неверојатна глетка према торонеискиот залив. Широката песочна плажа со ситен песок и чиста вода се симбол на плавото знаме кое Калитеа го добива секоја година.

цените означени со звездичка * во табелата се  пакет аранжмани и се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен автобуски превоз 

останатите  цени за дадените смени се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи

-За пакет аранжманот во студио потребни се минимум 2 лица;

-трето или четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат:

35 € за возрасен или 25 € за дете од 02 - 12 години;

-дете до 02 години не плаќа и не користи седиште во автобус;

-за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО или ДУПЛЕКС

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

Студио 1/3+1

бр.2,4,6,7,8,9,10

макс. 3+1 лице

 

39

 

49

 

69

 

89

 

109

 

249

 

279

 

319

 

339

 

339

 

339

 

339

 

339

 

329

 

279

 

119

 

89

 

59

 

39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНИ:

-превозот застанува до најблиската локација  од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;

-цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 €=62 ден.);

-попустите нe важат за смените означени со звездичка* ;

-за важечка резервација се смета  само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;

-целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање;

-секоја програма е креирана со посебни услови,агентот ќе ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

-за ова патување мора да имате пасош кој има важност минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција)

-можност за плаќање на рати

-во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања,средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави(повраток на средства) само доколку  гостинот сам си најде замена за веќе резервираната соба ;

-во случај на направена поголема штета во студијата,апартманите, сопственикот на вилата може да наплати на лице мсто за направената штета;

-агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;

-туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;

-студијата: имаат пешкири ,сапун и тоалетна хартија

-важат општите услови на сктм и т.а камелија турс

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ

35 € за возрасни;    25 € за деца до 12 години;    Деца до 02 години бесплатно

 ТРГНУВАЊЕ ОД

Скопје Спроти Холидеј Ин 03:30 часот наутро

 

Villa “ATLANTIC”

СТУДИО БР.2 (1/3)+1 (4 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на први кат.Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечни кревет. Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, ви-фи, тв и купатило со вц.

 СТУДИО БР.4 (1/3)+1 (4 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на први кат.Студиото располага со три поединечни кревети. Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон шеталиште. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

 СТУДИО БР.6 (1/2) (2 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

 СТУДИО БР.7 (1/3)+1  (4 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен. Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.8 (1/3)  (3 ЛИЦА)

 Студиото се наоѓа на втори кат.Студиото располага со три поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон шеталиште. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

 СТУДИО БР.9 (1/3)  (3 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.Студиото располага со три поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.10 (1/3)+1  (4 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.Студиото располага со три поединечни кревети. Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон шеталиште. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest