Врњачка Бања

Врњачка Бања има долга традиција како туристичка дестинација и дестинација за лечење. Модерната бања има долга традиција од 150 години – официјално, првата сезона во бањата е отворена во 1868 година.Врњачка Бања отсекогаш била модерно место кое го посетувале кралеви, владетели и познати личности од тоа време. По квалитетот на термалните води и техниката на лекување, бањата е ставена во ранг со бањите во Карлови Вари и Баден Баден.Топлата вода во Врњачка Бања има температура од 36,5 степени Целзиусови, колку што е температурата на човечкото телото, по што е единствена во Европа.

ЦЕНA ПО ЛИЦЕ: 120 € (7.440,00 мкд)

Општи напомени

*Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

*Цената е пресметана на минимум 20 лица(авионска) или 45 (автобуска)и доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и за факултативите

*Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот и копија од валидна патна исправа (аконтацијата е неповратна во случај на отказ од страна на патникот)

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари 

*Пасошот треба да важи минимум  6 месеци по завршување на патувањето

*Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.

 * За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици

*Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето

*Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот да ја намали или зголеми цената   во случај на промена  (авионски билет,туристчка такса,аеродромска такса,копнен сообраќај , додатен багаж ) или цената на сместувањето

* Сместување на патниците е според правилата на хотелот дадени во моментот на расположливи капацитети

 *Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите

*5 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за времето и местото

*Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10€  , дополнително седиште во автобус +45€

 *Агенцијата овозможува плаќање секој месец од 0-36 рати без камата, кредитни картици,вирманско плаќање,готовинско плаќање

*Секоја програма е е креирана со посебни услови

*Побарајте патничко осигурување во агенција

*Важат Општите услови на Т.А Камелија Турс-Туроператор со Лиценца-А членка на СКТМ

* Организатор на ова патување е Камелија Турс:  Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА СКОПЈЕ  (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции

Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор!

Напомени

Важно :Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради (непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување,непочитување на саатнините закажана однапред од страна на аенцијата и локалниот водич)    

*Понудените факултативи може да се организираат со јавен превоз од страна  на пратителот на групата

 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

1
1 ден 07.03. Скопје - Врњачка Бања
    Состанок на групата пред паркингот на Дрво Декор- ранонаутро во 04.30 часот. Поаѓање за Србија во 05.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во пладневните часови и сместување во хотел 3 и 4 *. Кратко време за одмор и освежување од патувањето. Потоа заминување на прошетка и пешачки разглед на Врњачка Бања: Мостот на Љубовта, изворот Топла Вода, Римските извори, изворот Снежник, изворот Језеро и изворот Слатина… По разгледот враќање во хотел, слободно попладне за одмор, релаксација и користење на содржините на хотелот.Вечера. Ноќевање.
2
2 ден 08.03. Врњачка Бања
    Појадок. Слободно време за индивидуални активности.Вечерта факултативна прослава со музичка програма во хотелот .Ноќевање.
3
3 ден 09.03. Врњачка Бања
    Појадок. По појадокот поаѓање за Скопје . Патувањето се одвива со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Планирано пристигнување во вечерните часови.

Цената покрива:

Wi-Fi
Организација и реализација на аранжманот и пратител на патувањето
Разглед на градот
Сместување во Врњачка Бања 2 ноќевање со вклучен појадок и вечера во Хотел Зептер 3* https://zepterhotels.com/destinations/vrnjacka-banja/
Користење на Спа & велнес (затворен базен со минерална вода,џакузи, сауна, терертана и фитнес
Организирана свечена вечера со музика
Пијалок за добредојде и Зептер колач
Автобуски превоз со високотуристички автобус (A/C;TV;DVD;CD)
10 % попуст на Релакс центарот за масажи

Цената Не покрива?

  • Останати индивидуални трошоци кој не се споменати во програмата
  • Туристичка такса (се плаќа на рецепција)
  • Патничко осигурување 5 € (до 65 год)

Pin It on Pinterest