Дубаи 2019/20

 8 ДЕНА / 7 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ

 Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете

 ХОТЕЛ

Локација

Тип на соба

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

3то лице

Бебе

(0 - 1.99)

Дете

(2 - 5.99)

Дете

(6 - 11.99)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arabian Park 3*

Bur Dubai

Classic

601

778

N/A

70

330

389

 

 

 

 

 

 

 

Delux room

649

871

613

70

330

389

 

 

 

 

 

 

Grand Excelsior Al Barsha 4*

Al Barsha

Classic room

683

954

683

70

330

475

 

 

 

 

 

 

TRYP by Wyndham Dubai 4*

Al Barsha

Tryp room

724

1046

N/A

70

330

426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jumeira Rotana 4*

Bur Dubai

Classic

724

1046

675

70

330

426

 

 

 

 

Gulf Court Hotel Business Bay 4*

Business Bay

Standard

759

1105

759

70

330

459

 

 

 

 

 

 

 

 

Elite Byblos Hotel 5*

Al Barsha

Classic

754

1105

715

70

330

504

 

 

 

 

 

 

 

 

Signature 1 Hotel Barsha Heights 4*

Al Barsha

Classic

783

1164

751

70

330

473

 

 

 

 

 

 

 

 

Media Rotana 5*

Al Barsha

Classic

813

1223

769

70

330

426

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyndham Dubai Marina 4*

Marina

Superior

841

1281

N/A

70

330

489

 

 

 

 

 

 

 

 

Media One Hotel 4*

Dubai Media City

HIP

841

1281

N/A

70

330

426

 

 

 

 

 

 

 

 

Hyatt Regency Dubai 5*

Плакате BB добивате FB PLUS

Бесплатен влез во Club

Lounge,ручек и вечера со

неограничен пијалок

Deira

Club

888

1373

813

70

330

426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stella Di Mare Dubai Marina 5*

Marina

Delux

925

1448

888

70

330

496

 

 

 

 

 

 

Hawthorn Suites by Wyndham 4*

Jumeirah Beach

Delux

959

1515

890

70

330

485

 

 

 

 

 

 

 

 

Dukes The Palm, A Royal Hideaway

5*

Palm Jumeirah

Delux

1091

1790

N/A

70

330

426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                  *Цените се дадени во евра

 

Октомври

 

Ноември

 

Декември

 

 

Јануари

 

Фебруари

 

Март

Април

 

 

Мај

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07.10.19

 

04.11.19

 

05.12.19

 

 

06.01.20

 

10.02.20

 

16.03

 

02.04

 

 

04.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.10.19

 

14.11.19

 

19.12.19

 

 

20.01.20

 

 

 

 

 

 

09.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.04

 

 

 

 

 

 

Поаѓање (Скопје – Дубаи) / 13:05

 

 

 

Враќање (Дубаи - Скопје) / 09:15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Екскурзии

 

 

Време на

 

 

 

Цена по

 

 

 

Опис

 

 

 

 

 

 

траење

 

 

 

лице

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Desert Safari

 

5 часа

 

 

50 EUR

 

 

Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dhow Cruise

 

2 часа

50

 

 

 

Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни)

 

 

 

Creek/Marina

 

 

 

EUR/75EUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abu Dhabi City Tour

 

Целодневна

 

 

75 EUR

 

 

Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burj Khalifa & Dubai Mall

 

 

 

 

 

75 EUR

 

 

Влезница +трансфер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miracle garden

 

 

 

 

 

38 EUR

 

 

 

 

 

 

 

Aquawenture Water Park

 

 

 

 

 

90 EUR

 

 

Влезница со вклучен трансфер

 

 

 

Global Village

 

 

 

 

 

 

35 EUR

 

 

Влезница со вклучен трансфер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Helicopter Tour 17 min

 

 

 

 

 

210 EUR

 

 

 

 

 

 

Важна напомена: 

·  Цените се по лице,сместување ,Плаќање исклучиво во денари 1 eur - 62 мкд 

·  Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња 

·  За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.

 

 За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Камелија Турс

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines директно од Скопје – Дубаи - Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж)
Асистенција на аеродром во Дубаи
8 дена, 7 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
Аеродромски такси

Цената Не покрива?

  • Факултативни екскурзии
  • Патничко и здравствено осигурување
  • Таксата за престој се плаќа директно: 4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5* / 3 - 4 еур за соба на ден за хотел со 4* / 2 - 3 еур за соба на ден за хотел со 3*
  • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци )
  • Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја

Pin It on Pinterest