Katschberg- Hotel Falkensteiner Cristallo 4*Sup

Модерен, семеен хотел сместен на надморска височина од 1.600 метри. Хотелот располага со 135 соби и апартмани, со 50 нови простории.

Услуги на хотелот: Acquapura SPA wellness &  воден свет што се протега на над 2.000 m², Falky-Land  грижа за деца до 3 години , Falky детска СПА со детски сауни, гаража.

Оброци: полн пансион - пијалок за добредојде, појадок (шведски стол), ручек и вечера.

 Дадените цени  се дадени по лице по ден во   

 FALKENSTEINER HOTEL CRISTALLO 4* SUP 

Tip na smestuvanje

Max. broj
lica

Usluga

21.Dek
27.Dek

28.Dek
03.Jan

04.Jan
31.Jan

01.Feb
28.Feb

29.Feb
20.Mar

21.Mar
03.Apr

Minimalen broj na nokji

   

2

7

7

7

7

3

COMFORT SOBA

3

POLN PANSION

154

188

105

130

106

99

DELUXE SOBA

4

POLN PANSION

179

203

125

160

125

113

JUNIOR SUITE COMFORT

4

POLN PANSION

174

198

121

155

121

110

JUNIOR SUITE DELUXE

4

POLN PANSION

204

228

149

180

149

133

FAMILY SUITE COMFORT

4

POLN PANSION

189

208

135

165

135

118

FAMILY SUITE SUPERIOR

5

POLN PANSION

199

223

145

175

145

128

FAMILY SUITE DELUXE

5

POLN PANSION

229

253

175

205

175

158

FAMILY MEZONET

5

POLN PANSION

224

248

170

200

170

153

Deca 0-3 god

 

POLN PANSION

0

0

0

0

0

0

DECA 3-6 god

 

POLN PANSION

58

69

43

52

43

38

deca 6-15 god

 

POLN PANSION

97

115

70

86

70

63

Treto vozrasno lice

 

POLN PANSION

175

208

127

154

127

114

 

Во цената е вклучено :

• сместување со услуга полнпансион  (појадок, ручек-ужина, вечера)

• шише вода во собата на денот на пристигнување

• Пијалок за добродојде

• употреба на спа центарот

• wifi

• Грижа за деца на возраст до 3 години во Falky -Land

• опрема за бебиња

• трошоци за организација.

 Во цената не е вклучено:

• меѓународно патничко осигурување.

• индивидуални трошоци за патници.

 

Задолжителни доплати:

• туристичка такса 2,60 евра  по  лице од  ден (постари од 17 години) - плаќање на лице место

• Новогодишна вечера 31.12 - 130 € по човек (постари од 15 години) - плаќање во агенција

 Доплати:

• употреба на гаражата - 9 € на ден - плаќање на лице место

• домашни миленици - 15 € на ден (без храна) - плаќање на лице место

 

Важни напомени:

 

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари 

 

*Пасошот треба да важи минимум  6 месеци по завршување на патувањето

 

*Потврдата за резервација е 48 ч по авансно плаќање.

 

*Категоризацијата на сместување во хотели одговара на официјалната локална категоризација.

 

*Сите резервации направени за време на раниот период на резервација (попуст за рано резервација) подлежат на посебни услови за промени и откажување.

 

*Секоја промена (име, презиме, датум на поаѓање, вид сместување, додавање на патници, итн.) Подразбира примена на нови цени од тековниот ценовник и плаќање на трошоците за промената.

 

*Цената се гарантира само со плаќање на целиот износ. Во спротивно, само гарантираната исплата е загарантирана, а остатокот е подложен на промена

 

*Важат Општите услови на Т.А Камелија Турс-Туроператор со лиценца-А членка на СКТМ

 

 

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest