Madona di Kampiljo- Residence Sport Campiglio 3*

 Италијански и светски џет-сет. Ски-центарот Madona di Kampiljo, кој се наоѓа на надморска височина од 1514 м, исто така е домаќин на трката за Светски куп во FIS.

 Ако од зимата очекувате повеќе од  снежните спортови, овој италијански ски-центар е вистинскиот избор за вас, затоа што покрај 72 км скијачки патеки имате богат избор на забава и ноќен живот.

 Residence Sport Campiglio 3* е централно лоциран со поглед на централниот плоштад и пешачката област, на околу 100 метри од првиата жичарница. Многу ресторани, барови и продавници се наоѓаат во непосредна близина.

Дадените цени  се дадени во   по студио/апартман

RESIDENCE SPORT CAMPIGLIO 3*

Tip na

smestuvanje

Max. broj
lica

21.Dek
28.Dek

28.Dek
04.Jan

04.Jan
11.Jan

11.Jan
18.Jan

18.Jan
25.Jan

25.Jan
01.Feb

01.Feb
08.Feb

08.Feb
15.Feb

15.Feb
22.Feb

22.Feb
29.Feb

29.Feb
07.Mar

07.Mar
14.Mar

14.Mar
21.Mar

Broj nokji

 

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

BILO 3 LICA

3

1027

1946

810

810

810

810

810

972

972

972

972

810

810

BILO 4 LICA

4

1297

2486

972

972

972

972

972

1188

1188

1188

1188

972

972

BILO 5 LICA

5

1567

2809

1059

1059

1059

1059

1059

1403

1403

1403

1403

1059

1059

TRILO 6 LICA

6

1837

3242

1297

1297

1297

1297

1297

1621

1621

1621

1621

1297

1297

BILO 3 лица: се состои од дневна соба со кревет за 2 лица и дополнителен кревет, купатило и кујна.

BILO 4 лица: спални соби со кревет за 2 лица, дневна соба со кревет за 2 лица, купатилo и кујни.

BILO 5 лица: спалнa собa со брачен кревет, дневна соба со софа на развлекување  за 2 лица и дополнителен кревет, купатило и кујна; или двокреветна соба, дневна соба со една софа на развлекување и кабина со кревети на спрат, бања и кујна

TRILO 6 лица: се состои од две спални соби со кревети за две лица , дневна соба со лежај за две лица, купатило и кујна.

 Во цената е вклучено:

• сместување со услуга наем на студио/апп

• постелнина, крпи

 Во цената не е вклучено:

• Туристичка такса за престој по локалниот ценовник, задолжително плаќање на лице место:

• патничко –здраствено   осигурување

• чистење на студио/апп -bilo 50 € и  trilo 70 € - кујните се чистат сами, плаќањето на лице место е задолжително:

• депозит од 200 € по студио/апп

• гаража - 70 € за 7 дена - на барање - плаќање на лице место

 

Важни напомени:

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари 

*Пасошот треба да важи минимум  6 месеци по завршување на патувањето

*Потврдата за резервација е 48 ч по авансно плаќање.

*Категоризацијата на сместување во хотели одговара на официјалната локална категоризација.

*Сите резервации направени за време на раниот период на резервација (попуст за рано резервација) подлежат на посебни услови за промени и откажување.

*Секоја промена (име, презиме, датум на поаѓање, вид сместување, додавање на патници, итн.) Подразбира примена на нови цени од тековниот ценовник и плаќање на трошоците за промената.

*Цената се гарантира само со плаќање на целиот износ. Во спротивно, само гарантираната исплата е загарантирана, а остатокот е подложен на промена

*Важат Општите услови на Т.А Камелија Турс-Туроператор со лиценца-А членка на СКТМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest