Hotel Orpheus 4*

 Хотел ORPHEUS 4* се наоѓа на само 100 метри од ски патеките и 150 метри од центарот на Пампорово, комбиниран со модерно сместување и голем број на СПА и велнес објекти, ресторан, бар и тераса.

Сите соби се опремени со: бесплатен Wi-Fi, ТВ со рамен екран со кабловска телевизија и дел од собите нудат приватна тераса со поглед на боровата шума. Гостите можат да уживаат во сите објекти во спа центарот на хотелот, со бесплатно користење на инфрацрвена сауна, фитнес центар, затворен базен и топла када. Парна бања, спа бања и амам се исто така достапни но со дополнителна доплата. За децата, хотел ORPHEUS 4* обезбедува детско игралиште и соба со игри надгледувани од страна на аниматор.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

- 15% попуст за резервации направени до 31.10.2019

- 10% попуст за резервации направени до 01.12.2019

За резервации направени до 01.12.2019 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ за престој од 7 и повеќе ноќевања (се комбинира со попустот за рани резервации )

 Бонуси: 7=6, 8=7, 12=11, 14=12 за период на престој  од 02.01-31.03.2020 

**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

ORPHEUS 4*-
PAMPOROVO

ПОЛУПАНСИОН

    28.12 - 01.01

     02.01 - 08.01

     18.01 - 21.02

    21.12-27.12

    09.01 - 17.01

    22.02 - 03.03

    

     04.03 - 10.04

    

По лице во двокреветна соба

          78 €

          44 €

        40 €

        32,50 €

По лице во трокреветна соба

          65 €

         37 €

      34,50 €

        28 €

По лице во апартман           2 + 2

         118 €

         65 €

      60,50 €

        48,50 €

Еднокреветна соба

         114 €

         61 €

        57 €

        45 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг, трансфер до ски центар 2 Малина,  Winter Family Active – детска анимација

  Попусти и доплати:

Двокреветна соба

Дете до 4,99 години  – бесплатно
Дете од 5-12,99 години  на дополнително легло со двајца возрасни –бесплатно

Дете од 5-12,99 години на редовно легло со еден возрасен - 50% попуст

Две деца од 5-12,99 години со еден возрасен - плаќаат двете по 50% од цената за возрасен

 Апартман

Дете до 4,99 години  – бесплатно

Две деца до 12,99 години на дополнително легло во апартман со двајца возрасни - бесплатно

Дете од 5-12,99 години на дополнително легло во апартман со тројца возрасни - плаќа 20%

Трето возрасно лице на дополнителен кревет во апартман - бесплатно

Четврто возрасно лице на дополнителен кревет - плаќа 30% од редовната цена

 Доплата за новогодишна вечера  (задолжително) 85€ / возрасен, 45€ / дете (5-12,99г.)

 Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2+1

Трокреветна соба - 3+0

Апартман со една спална - 2+2 , 3+1 или 4 возрасни

 Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest