Hotel Pamporovo 5*

 Локација: Се наоѓа во срцето на Родопските Планини, Ски центарот  Студенец-Снежанка е на околу 600 метри од Хотел Пампорово.

Капацитет: 168 стандардни двокреветни соби,  19 луксузни студија, 16 луксузни апартмани

Хотелски содржини: рецепција, 2 ресторана, лоби бар, Whisky бар, Irish Бар , куглана со бар, билијард, диско клуб, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, паркинг, конференциска сала.

SPA & Wellnes: базен , Спа центар со витамински бар, парна бања, сауна, арома сауна, турска бања, ориентален пилинг, класична, релакс и анти стрес масажа

Опременост на собите:

ДВОКРЕВЕТНА СОБА : со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, пространа бања со када; маса со 2 столици, LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон; мини бар; сеф; фен за коса

СТУДИО : луксузно опремени со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, пространа бања со када; работна  маса со столче; софа со клуб маса;  LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон;  мини бар; Сеф; фен за коса

АПАРТМАН : луксузно опремени со спална соба со брачен кревет и дневна соба, пространа бања со када; работна  маса со столче; софа со клуб маса;  LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон;  мини бар; Сеф; фен за коса

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 20% попуст за резервации направени до 31.10.2019

- 10% попуст за резервации направени до 30.11.2019

Бонуси: 7=6 за период на престој  од 03.01-16.01.2020 и од 23.02.2020

**Попустот за рани резервации  се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

PAMPOROVO 5*

ПОЛУПАНСИОН    

    08.12 - 19.12

    01.03 - 31.03

    20.12 - 27.12

    17.01 - 22.02

    28.12-02.01

     03.01 - 16.01

     23.02 - 29.02

По лице во двокреветна соба

          29,70 €

          40,70 €

        64,90 €

        36,30 €

По лице во двокреветна соба - без балкон

          27,50 €

          38,50 €

        62,70 €

        34,10 €

По лице во студио

         40,70 €

          51,70 €

        75,90 €

        47,30 €

По лице во апартман

         57,80 €

         71,50 €

        101,80 €

        66 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, користење на натрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес, детско катче, ски гардеробер, интернет, паркинг, трансфер до ски центар Студенец

  Попусти и доплати:

-Дете до 3,99 години  – бесплатно
-Дете од 4-11,99 години  на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба или студио – БЕСПЛАТНО

-Второ дете од 4-11,99 години на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба или студио - 50% попуст

-Две деца до 11,99 години со двајца возрасни во апартман – БЕСПЛАТНО

-Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба или студио - 20% попуст на редовната цена

-Возрасен на дополнително легло во апартман - 70% попуст на редовната цена

 

 Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2+1 или 3 возрасни

Двокреветна соба БЕЗ балкон - 2+2 деца до 11.99 год или 3 возрасни

Студио -      2+2 деца до 11.99 год, 3+1 дете до 11.99 год

Апартман  - 2+2 деца до 11.99 год, 3+1 дете до 11.99 год

 Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest