Софија - Hotel Vega 4*

Хотелот Вега  4* располага со бесплатен Wi-Fi пристап и сопствен паркинг за ограничен број возила. Секоја соба содржи: ТВ,  бања и мини фрижидер. Рецепцијата работи 24 часа. Бесплатно користење Wellness & Spa како и фитнес центарот.

 

НАПОМЕНИ:

·Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

·Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

·За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника. Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 5 дена пред датумот на започнување на истиот

·За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 3 месеци по завршувањето на аранжманот

·Програмата ке биде во целост реализирана, но може да трпи промена на временски посети или промени на поединости

Слични Понуди

Програма

1
30.12.2019 СКОПЈЕ - СОФИЈА
    Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во Скопје, во 06:00 часот. Поаѓање за Софија во 06:30 ч. Се патува преку граничниот премин Деве Баир. По пристигнувањето, панорамски разглед на градот: градскиот плоштад, Парламентот, Националниот и историски музеј, шопинг центарот Цум, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесете позлатени куполи, Дворецот на културата... Сместување во хотел. Ноќевање.
2
31.12.2019 СОФИЈА
    Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и прошетки, или можност за организирана посета на некој од познатите шопинг центри: “The Mall”, “Serdika” или “Ikea”. Вечерта, дочек на Новата 2020 година на некој од плоштадите во Софија или факултативна вечера во национален ресторан Механа. Ноќевање.
3
01.01.2020 СОФИЈА - СКОПЈЕ
    Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални прошетки до времето за заминување. Во вечерните часови пристигнување во Скопје.

Цената покрива:

Пратител на патување
Трансфер до плоштад на 31.12.2019
Oрганизација и водство на патувањето
Сместување во: ХОТЕЛ ВЕГА 4 * (3 дена / 2 ноќи на база ноќевање со појадок ) https://www.hotelvegasofia.bg/
Автобуски превоз на релација Скопје-Софија-Скопје со високотуристички автобус

Цената Не покрива?

  • Индивидуални екскурзии и дополнителни барања и трошоци
  • Патничко осигурување – 5 €
  • Факултативна прослава во механа/ресторан на 31.12.2019

Pin It on Pinterest