Aparthotel Kopaonik - Ski Opening

Копаоник е еден од поголемите планински предели во Србија. Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м).Ова е најпознатиот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичници со капацитет од 32.000 скијачи на час. Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

ПРОМОТИВНА ЦЕНA ПО ЛИЦЕ: 65 (до 30.10)

ЦЕНA ПО ЛИЦЕ: 99€ 

Општи напомени:

·  Резервација се прави со уплата на 30 % од вкупниот износ на аранжманот;

·  Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот;

·  Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари;

·  За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника;

·  За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот,можност за патување само со лична карта

·  Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на реализација на програмата;

 

НАПОМЕНА:

Организатор на ова патување е Камелија Турс:  Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА СКОПЈЕ  (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции

Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето 

 

Слични Понуди

Програма

1
Скопје-Копаоник
    Состанок на групата во 05:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече-Копаоник во утринските часови. Сместување во хотел. www.kopaapartmani.co.rs.Слободно време за индивидуални активности. Можност за посета на ски центарот. Вечера. Ноќевање.
2
Копаоник
    Појадок. Факултативно заминување во центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни убавини, љубителите на белиот спорт ќе уживаат и ќе ги користат удобностите на скијачкиот центар. Слободно време за кафе во познатите ресторани. Враќање во хотел во договорено време. Вечера. Ноќевање.
3
Копаоник-Скопје
    Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или заминување кон скијачкиот цетар - факултативно. Во попладневните часови заминување за Северна Македонија. Пристигнување во вечерните часови во Скопје.

Цената покрива:

Сместување на база 2 ПП (појадок и вечера)
Превоз на наведената релација Скопје-Брзече-Скопје
Туристичка такса

Цената Не покрива?

  • Патничко осигурување 5€ (до 65год.)
  • Превоз до ски центарот на Копаоник 3€

Pin It on Pinterest