Краљеви Чардаци Апартмани

Хотелот Краљеви чардаци е носител на  Wellness звезда за најдобар Wellness хотел во Србија !

 Краљеви Чардаци Spa е комплекс покрај Хотелот, Апартманите содржат 307 соби ресторан, лоби бар, a la carte ресторантаверна , фитнесцентарсоба за играње за децаконференциска сала менувачницаКомплексот е отворен во Јануари 2012 година и се наоаѓа во Викенд населбата во Копаоникна главниот пат 2.5 километри од првиот ски лифт  и 5 километри од центарот на Копаоник.

 

ПЕРИОД

СМЕНА

1/3 студио      1/4 апартман    1/6 апартман

 

 

Ski Opening –  Понуда

01.12. - 15.12

Нед / Нед

35

48

57

 15.12. - 22.12.

 Акција 5 = 7*

Нед / Нед

42

55

78

22.12. - 29.12.

Нед / Нед

45

65

80

29.12. - 05.01.

Нед / Нед

75

100

115

      29.12. - 05.01.

Помалку од 7 ноќи

95

125

140

05.01. - 19.01.

Нед / Нед

50

70

90

19.01. - 02.02.

Нед / Нед

45

65

80

02.02. - 09.02.

Нед / Нед

60

78

93

09.02. – 16.02.

Нед / Нед

65

85

100

16.02. - 8.03.

Нед / Нед

42

52

68

 08.03. - 05.04.

  Акција 5 = 7*

Нед / Нед

35

          48

57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ценовник за наем на апартман за период од01.12.2019. - 05.04.2019

Цените се изразени во евра за апартман по ноќ.Плаќањето е исклучиво во денарска противредност.

Попусти :

- 10% попустзарезервациидо 30.09.2019. СоЗадолжителен уплатен аванс прирезервацијаод 30% одвредностанавкупниотаранжман

- 5% попуст за резервации од 01.10. до 15.10.2019. Со Задолжителен уплатен аванс при резервација од 30% од вредноста на вкупниот аранжман.

Основни услуги за користење на апартманите :

Цената вклучува:

üНаем на апартман.

üЗавршно чистење, струја, вода, геење, постелнина, пешкири

üПревоз до ски-терените до 4 пати на ден додека работи жичарата

üСки-услуги до  30 метри далечина од Ски-стазата Мало eзeрo”

Во цената е вклучен и Ваучер со15% попуст надневната карта за користење на услугите од SPA & WELLNESS  центарот со површина од 1.500 m² и содржина од :

·Затворен базен 14 x 6 m со jacuzzi- ( длабочина 1,7 m )

·Отворен базен  10 x 5 m ( длабочина 1,5 m )

·jacuzzi на отворено

·Финска сауна

·Био сауна ( руска бања)

·Турска бања

·Хамам

*Дозволен престој на деца постари од 12 години

iДетската  зона содржи:

- Baby базен 6x4 m ( длабочина од 0,4 m )
- Детски базен 13x11 m (длабочина од 1 m) со базенски атракции
- Toбогани  

Цената не вклучува: ( задолжителна доплата на лице место):

̶ Туристичка такса 100,00 динари по ноќевање по возрасно лице, односно 50,00 динари за деца  7 - 15 години. Деца помали од  7 години – не плаќаат туристичка такса

Опис на апартманите

Студио ( за 2 и 3 лица )

Една просторија со гарнитура на развлекување за две лица, еден единечен кревет на    развлекување (студио за 3 лица), бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија и LCD ТВ, безжичен интернет.

Апартман ( за 4 лица )

Дневна соба со со гарнитура на развлекувањеза две лица, спална соба со брачен кревет, бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет .

Апартман ( за 6 лица )

Дневна соба со со гарнитура на развлекување за две лица (некои апартмани имаат и камин во дневната соба), две спални, една со брачен кревет, а другата со двапосебни  кревети, бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest