Краљеви Чардаци Хотел

  Хотелот Краљеви чардаци е носител на  Wellness звезда за најдобар Wellness хотел во Србија !

 Краљеви Чардаци Spa е Комплекс покрај Хотелот, Апартманите содржат 307 соби ресторан, lobby бар, a la carte ресторантаверна , fitness центарсоба за играње за децаконференциска сала менувачницаКомплексот е отворен во Јануари 2012 година и се наоаѓа во Викенд населбата во Копаоникна главниот пат 2.5 километри од првиот ски лифт  и 5 километри од центарот на Копаоник.

 

          Ценовник за услуги на база Полупансион термини  по особа 01.12.2019 - 05.04.2020

        Период

Смена

Соба

1/2, 1/2+1

Соба 1/1

Апартмани

1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

 

 

 

01.12. - 15.12.

Нед / Нед

45

           63

55

15.12. - 22.12.

Нед / Нед

50

          70

60

22.12. - 29.12.

Нед / Нед

55

75

65

29.12. - 05.01.

Нед / Нед

69

100

83

29.12. - 05.01.

 Помалку од 7 ноќевања

 85

115

99

05.01. - 19.01.

Детска недела

Нед / Нед

 57

80

70

19.01. - 02.02.

  Недела со Ski Pass

Нед / Нед

60

80

70

02.02. - 09.02.

Нед / Нед

55

75

65

09.02. – 16.02.

Нед / Нед

57

80

70

16.02. - 08.03.

Нед / Нед

50

70

60

08.03. - 05.04.

Нед / Нед

45

63

55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Услуги и содржини вклучени во цената при престој:

̶  Ноќевање на база полупансион  по особа ,(појадок и вечера) нa база на шведска маса. (Во случај на помал број гости од 30, пансионските оброци се служат по принципот на сет менија од изборот на повеќе оброци.)

 ̶ Неограниченото користење на SPA & WELLNESS центарот од 1500 m ², кој е во топла поврзаност со сместувачкките капацитето во хотелската зграда и вклучува:

· затворен базен со големина 14 x 6 m со џакузи (длабочина 1.7 m)

· отворен базен со големина 10 x 5 m (длабочина од 1,5m )

·отворено џакузи

· Финска сауна

·био сауна (руска бања)

·Арома-пареа (турска) бања

· Хамам

·Солена пештера

·Дозволен престој на деца под 12-годишна возраст

·Детска област содржи:

·Беби-базен димензии на базенот 6 x 4 м (длабочина 0,4 м )

·Детски базен со големина 13 x 11 m (длабочина 1 m) со атракции во базенот

·Тобогани

  Spakapsuli  - третманите за тело и масажите дополнително се резервираат и плаќаат. Сите гости на SPA & WELLNESS центарот добиваат бањарки, пешкири и папучи.

• Неограничено користење на Фитнес Центарот

• Неограничено користење на пинг-понг

• Трансфер до скијачките центри до пет пати на ден за времеработењето на жичарата

• Ски услуги која до 30 м од скијачката патека "Мало езеро" (веднаш до ски центарот има голем паркинг, со доплата)

 Кревет за бебе- - на барање на гостите

Забава за деца:

- Дружење и забава со Дедо Мраз за време на Новогодишните празници

- Користње на детски соби за игри во присуство на родители

• Безжичен интернет во хотелскиот комплекс

• Отворен паркинг во близина на хотелот ( со ограничен капацитет)

• Доцна одјава - до 11 часот со можност за користење на соба за после скијањето

  Цената не вклучува (задолжитела доплата на самото место):

• Туристичка такса во износ од 100 динари за една ноќ по лице за возрасни или 50 динари за една ноќ по лице за деца на возраст од 7-15 години. Деца под 7 години не плаќаат т.такса.

• Осигурување во износ од 200 динари за една ноќ по лице без разлика на возраста.

 

 Oпис на сместувачкиот објект:

Двокреветна соба 1/2:

Купатило (туш, фен, бањарка), брачен кревет, кабелска ТВ и ЛЦД телевизор, телефон, мини бар, електричен бокал, сеф, безжичен интернет

 Трокреветна супериор соба 1/2 + 1:

Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа на развлекување,спална соба со француски кревет, кабловска ТВ и ЛЦД телевизор, телефон, мини бар со електричен бокал или мини кујна, електричен бокал, сеф, безжичен интернет

 Апартман за четири лица 1/2 + 2:

Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа на развлекување, спална соба со француски и посебен кревет, кабловска ТВ, два LCD телевизора, телефон, сеф, мини бар, електричен бокаал и мини кујна, безжичен интернет

 Апартман за пет лица 1/2 + 3:

Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа кревет, една спална соба со брачен кревет и двокреветни, кабловска телевизија, два LCD телевизор, телефон, сеф, мини бар со електричен котел, безжичен интернет

 Апартман со камин за шест лица 1/2 + 4:

Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна со дел за седење, две спални - една со брачен кревет, а друга со два единечни кревети, кабловска телевизија со LCD телевизор, телефон, безжичен интернет.

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest