Grand Hotel & Spa

 

                                     Зима во Копаоник -Grand Hotel & Spa****                                                                                                                                 

 

Ценовникот е валиден за период 05.12.2019 - 12.04.2020.

RAN BOOKINGПОПУСТ 10% ЗАРЕЗЕРВАЦИИДО 31.10.2019

 

Цените се изразени во (€) по лице по ноќевање
За помал број ноќевања од предвиденото – само на барање !

Цените се изразени во (€) по лице по ноќевањеКРАТОК ПРЕСТОЈ
Резервации на барање- исклучително 5 дена пред терминот

 

ПЕРИОД

Смени

Мин ноќи**

Услуги

1/2 СТД

1/3стд

1/3, 1/4, 1/5

family

½ суп

1/3

суп***

¼суп***

1/2,суп+

 1/3 суп+*** 1/4 суп+***

1/1 СТД

1/1

СУП

1/1 СУП+

КРАТОК

ПРЕСТОЈ

1/2 СТД
1/3
СТД

1/3 1/4 1/5 Family

1/2 СУП        

1/3 СУП***       1/4 СУП***

1/2 СУП+ 1/3 СУП+*** 1/4 СУП+***

1/1 СТД

1/1 СТД

1/1 СУП+

 

05.12 - 08.12.

Чет/Нед

3

     НВ

SKI OPENING-ПОНУДА

-

-

-

-

-

-

-

-

 

08.12 - 17.12.

Нед/нед

5

     НВ

91

96

100

109

133

145

158

-

-

-

-

-

-

-

-

 

17.12 - 29.12.

-

3

     HB

79

83

87

95

115

126

137

-

-

-

-

-

-

-

-

 

29.12 - 02.01.

Нед/Чет

4

     HB

199

239

219

239

318

350

382

-

-

-

-

-

-

-

-

 

29.12 - 05.01.

Нед/Нед

7

     HB

139

167

153

167

222

245

267

-

-

-

-

-

-

-

-

 

05.01 - 12.01

Нед/Нед

7

     HB

89

93

98

107

129

142

155

09,01-12,01Чет/Нед

111

117

122

134

161

177

194

 

 

12.01 - 19.01.

Нед/Нед

7

     HB

99

104

109

119

144

158

172

16.01 - 19.01, Чет/Нед

124

130

136

149

179

197

215

 

19.01 - 26.01.

Нед/Нед

7

     HB

89

93

98

107

129

142

155

23.01 - 26.01, Чет/Нед

111

117

122

134

161

177

194

 

26.01 - 02.02.

Нед/Нед

7

     HB

89

98

98

107

129

142

155

30.01 - 02.02,  Чет/Нед

111

122

122

134

161

177

194

 

02.02 - 09.02.

Нед/Нед

7

     HB

109

133

131

143

190

209

228

06.02 - 09.02, Чет/Нед

144

174

159

174

233

257

281

 

09.02 - 16.02.

Нед/Нед

7

     HB

119

143

131

143

190

209

228

13.02 - 16.02, Чет/Нед

144

174

159

174

233

257

281

 

16.02 - 23.02.

Нед/Нед

7

     HB

99

104

109

119

144

158

172

20.02 - 23.02, Чет/Нед

124

130

136

149

179

197

215

 

23.02 - 01.03.

Нед/Нед

7

     HB

99

104

109

119

144

158

172

27.02 - 01.03, Чет/Нед

124

130

136

149

179

197

215

 

01.03 - 08.03.

Нед/Нед

7

     HB

109

114

120

131

158

174

190

05.03 - 08.03, Чет/Нед

           MUSIC WEEK ПОНУДА

 

08.03 - 15.03.

Нед/Нед

7

     HB

96

101

106

115

139

153

167

12.03 - 15.03, Чет/Нед

           MUSIC WEEK ПОНУДА

 

15.03 - 22.03.

Нед/Нед

4

     HB

81

85

89

97

117

129

141

19.03 - 22.03, Чет/Нед

97

102

107

117

141

155

169

22.03 - 29.03.

Нед/Нед

4

     HB

68

71

75

82

99

108

118

26.03 - 29.03, Чет/Нед

82

86

90

98

118

130

142

29.03 - 12.04.

Нед/Нед

4

     HB

68

71

75

82

99

108

118

02.04 - 05.04, Чет/Нед

82

86

90

98

118

130

142

*Бројот  на соби кои се предвидени за продажба-Ран букинг Е ОГРАНИЧЕН !!! Наведениот попуст се пресметува на услугата ноќевање.

** Помал број на ноќевања од предвидениот во табелата е исклучително НА БАРАЊЕ

***3 и 4 лице на помошно легло во супериор и супериор + соба имаат 20% попуст.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за  период 15.03.202012.04.2020

 Услови за деца: 2-12 год во придружба на двата родители – прво дете ако користи заедничко легло со нив е ГРАТИС; Второ дете има попуст 50%  ако користи посебно легло

Grand Hotel & Spa****

                    Ценовникот е валиден за период 05.12.2019 - 12.04.2020, цените се изразени во евра(),

                                                по апартман (за наведениот број на лица), по ноќевање

   Минимум 5 ноќи во период29.12.2019 - 05.01.2020, 02.02.2020-16.02.2020 во останатите периоди минимум 3 ноќи

           Период

Тип на апартман

SUITE

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартман

218, 331, 328

111, 113, 327, 451, 452, 625, 440, 540, 616

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

037, 052, 115, 220

223

224

Услуга/Број на лица

1-2

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

05.12-29.12.

HB

256

385

513

642

733

1210

29.12-05.01.

HB

434

652

869

1085

1302

1697

05.01-02.02.

HB

286

429

572

715

780

1210

02.02-16.02.

HB

381

571

760

950

1037

1450

16.02-12.04.

HB

259

388

517

647

705

1210

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување на база полупансион (Појадок и Вечера - Шведска маса )

Специјална Божиќна вечера  (25.12.2019, 07.01.2020.)

 ·Неограничено користење на Spa & Wellness Центарот :na 1.800m2 затворен базен, димензии 18x9m, гардеробер (шкафче, bade-мантил, папучи, пешкир), relax зона ,Сауна свет – infrared сауна, finska сауна , руска бања, тропски дожд, hammam, ладно-солена пештера,базен и jacuzzi со топла вода на отворено, неограничено користење на фитнес центарот

·Wi-Fi

·Користење на ски-лифтовите

 Цената на сместувањето во апартманите ги вклучува следните можности:

·Пријава во соба, сет за добредојде (овошје, флаша вода, вино), коктел за добредојде, личен ‘’concierge 24 h '', наместена соба за '' добра ноќза најмалите: Grand - сет за добро утро: (кафе, дневен весник, магазин, свежо цеден сок, луксузен козметички сет, детски козметички сет, можност за Grand појадок сервиран во соба,  можност за масажа во соба, опрема за бебе на барање (пулт за преслекување, кадичка, грејач за шише), брз check out.

Цената не вклучува  Задолжителна доплата при резервација:  Во Хотел                                                                                       

Такса за престој - 100.00 дин по лице / по ноќевање за возрасни;50.00 дин по лице/по ноќевање за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год не плаќаат.

Услови за Grand Hotel & Spa****:

·Дете  0 - 2  во придружба на две возрасни лица ако користи заедничко легло- ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ во 1/2 стандард соба, 1/2 супериор соба и  1/2 супериор + соба

·Дете  2 - 7 во придружба на две возрасни лица  ако користи заедничко легло - попуст 50%  во 1/2 стандард соба, 1/2 супериорсоба и  1/2 супериор + соба

·Дете  2 - 12 ако користи посебно леглопопуст од 30% (со минмимум 1 возрасно лице)

·Две деца 2-12 во придружба на две возрасни лица секое дете има попуст од  50%  во 1/3 стандард соба, 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор

·Две деца 2-12 во придружба на две возрасни лица – секое дете има попуст  30% во 1/4 фамилијарна соба и  1/4 супериор+ соба

·Три деца 2-12 придружба на две возрасни лица секое дете има попуст 30% во 1/5 Фамилијарна соба

·Трета и четврта особапопуст 20% во 1/3 стандард, 1/3 супериор, 1/3 супериор +  1/4 супериор и 1/4 супериор + соба

·Ако две возрасни лица користат 1/3 Фамилијарна соба, 1/3 супериор или 1/3 супериор + собадоплата  20% по лице на ценат на која одговара категоријата на соба

·Доплата на лице место (опционо):

·Yoga, пилатес , аеробик, персонален тренинг, fitnes тренинг.

· Јавен паркинг, јавна гаража

·Ски-школо и snowboard - школоод  6, 5, 3 или 2 денови

·Креветче за бебе 5.00 € по ноќ

·Прослава на Нова Година во Хотел Grand****VIP зона -  200 €;

- Цените се во претпродажба за резервации до01.12.2020  – Свечена Вечера на31.12.2019. со музички програм со популарни естрадни звезди. I зона- 135 €;  II зона - 117 €; деца 0-7 години - Гратис;  деца 7-12 години – попуст од 50%01.12.2020

Свечена Вечера на 31.12.2020 со музички програм со популарни естрадни звезди |зона-150€, || зона-130€,  деца 0-7години-Гратис, деца 7-12години –попуст од 50%.


Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest