Копаоник

Копаоник е најголемиот скијачки центар во Србија и несомнено еден од најдобрите центри во овој дел од Европа.Копаоник и има неверојатен природен потенцијал од околу 200 сончеви денови и околу 160 дена годишно под снежна покривкa. Копаоник Националниот парк се наоѓа во централниот дел на Србија. Поради нејзините природни ресурси, 1981 година  е прогласена за национален парк. Највисокиот врв е Панчичев врвот на 2017 м.н.в. . каде мавзолејот на познатиот српски натуралист по кого го добила името, за кои постои една воена база во Србија. Благодарение на развиените туристички центар со модерни хотели и слични објекти, Копаоник е една од најпопуларните туристички дестинации во Србија.

Дочекајте ја Новата 2020 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ,  со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК... 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ИЗНЕСУВА: 180 €

 

               Термин 

30.12.2019 - 02.01.2020

               Ран Букинг:

 165 €   до   20.11.2019

               Регуларна цена:

180 €

 

Доколку користите + ден се доплаќа 20 / за деца е 15 (услуга полупансион)

Доколку користите + ден се доплаќа 27 / за деца е 21 (услуга полн пансион)

Деца од 3 до 9 години плаќаат 135 € ги користат сите услуги

За сопствен превоз се одбива  10 €  и туристичка такса  плаќаат на лице место

 

 ОПШТИ НАПОМЕНИ:

·  Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

·  Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

·  Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

·  За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника

·  За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

·  Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на превозот или хотелот

·  Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 5 дена пред датумот на започнување на истиот

·  Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите

·  За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата

·  Организаторт го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата

 ·  Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл. 

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Камелија Турс


Програма

1
30.12.2019
  Состанок на групата од пред Холидеј Ин во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече-Копаоник, сместување во хотелот.Ручек.Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.
2
31.12.2019
  Појадок. По појадокот за љубителите на белиот спорт можност за факултативна посета на скијачките центри-заминување кон скијачките центри на Копаоник и запознавање со нивните убавини. Слободно време за индивидуални активности, враќање во хотел и припрема за најлудата ноќ. Свечена вечера со музика и забава до раните утрински часови. Ноќевање.
3
01.01.2020
  Појадок. По појадокот, заминување кон скијачкиот центар Копаоник. Уживање во убавините на Кралицата на Србија. Враќање во хотел. Ручек. Во вечерните часови забава и реприза од 31.12 со Свечена вечера и музика. Ноќевање.
4
02.01.2020
  Појадок. По појадокот заминување за Северна Македонија. Во вечерните часови пристигнување во Скопје.

Цената покрива:

Сместување во www.kopapartmani.co.rs
Туристичка такса за возрасни и деца коишто користат организиран превоз
2 полни пансиони , 1 полупансион и 2 свечени вечери 31.12 и 01.01 со музика
Пратител на патувањето и организација и водство на патувањето
Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.2020
Превоз со високотуристички автобус

Цената Не покрива?

 • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.2019 со доплата од 3 €
 • Услуга полу пансион плус ден со доплата од 25.5 еур со предходна резервација во агенција
 • Патничко осигурување – 5 €

Pin It on Pinterest