Нови Сад и Салаши

Нови Сад  позициониран на Дунав, со тврдина од 17 век, се наоѓа во близина на Фрушка Гора со 17 културни и историски манастири, со салаши во непосредна близина,бројни музеи, престижен Нови Сад и како домаќин на многубројниот светски познати фестивали и настани, градот Нови Сад ги има сите неопходни разновидни понуди неопходни за модерен туристички центар.

ЦЕНA ПО ЛИЦЕ:85 € (5.270 мкд)

НАПОМЕНИ:

*Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

*Цената е пресметана на минимум 45 особи

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари

*Пасошот треба да важи минимум 3  месеци по завршување на патувањето и можност за патување со лична карта

*Важат Општите услови на Т.А Камелија Турс-Туроператор со лиценца-А членка на СКТМ

Организатор на ова патување е Камелија Турс:  Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА СКОПЈЕ  (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции

*Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањетои промена на цената на аранжманот поради покачување на цената  поради повеќе причини

Слични Понуди

Програма

1
1 ден 11.10.2019 СКОПЈЕ-ПАЛИЧ
  Поаѓање на групата од пред Дрво Декор во 01 часот со попатни паузи и царински формалности. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царинска контрола .Во предпладневните часови пристигнување во МАЈКИН и ЦВЕТЕН САЛАШ. Сместување во салаш, краток одмор и посета на убавините на двата салаша.Во попладневните часови,факултативна посета и разглед на винаријата на Ѕвонко Богдан. а во вечерните часови слободно време за индивидуални активности. Препорачуваме прошетка покрај шеталиштето на Паличко езеро. Ноќевање.
2
2 ден 12.10.2019 ПАЛИЧКО ЕЗЕРО-СУБОТИЦА
  Појадок. Појадокот на база шведска маса приготвена со локални специјалитети од нивната традиционална кујна. По појадокот одиме кон Суботица и разглед на градот. Слободно време за шетање и одмор. Се упатуваме кон Нови Сад.Сместување во хотел и заминување кон разглед на градот. Српско Народно Позориште“ со истоимениот плоштад, плоштадот “Слобода” на кој се наоѓа катедралната црква “Имена Маријаниног” - една од првите изградени во неоготски стил помеѓу 1893 и 1895 година, улицата “Змај Јовина” покрај која се наоѓаат мноштвото познати бутици и ресторани како и најзначајното архитектонско дело во Нови Сад - “Владичански двор” изграден од првиот Епископ Висарион Павловиќ. Во продолжение, Соборната црква Свети Великомаченик Геогрије, Музеите на Нови Сад и на Војводина, Дунавскиот парк, мостот на Дунав, како и посета на познатата Петроварадинска тврдина. Во вечерните часови слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.
3
3 ден 13.10.2019 НОВИ САД-СРЕМСКО КАРЛОВЦИ -СКОПЈЕ
  Појадок По појадокот заминуваме на факултативна прошетка до живописното гратче Сремски Карловци препознатливо по ислучителната архитектура и историскиот континуитет. Во попладневните часови заминување за Скопје. Пристигнување во доцните вечерните часови.

Цената покрива:

Организација на аранжманот и лиценциран придружник на патувањето
Сместување во Мајкин Салаш едно ноќевање со вклучен појадок
Сместување во Нови Сад едно ноќевање со вклучен појадок
Автобуски превоз со високотуристички автобус (A/C;TV;DVD;CD)

Цената Не покрива?

 • Влезници во културно историските знаменитости
 • Останати индивидуални трошоци кој не се споменати во програмата
 • Посета на винаријата Звонко Богдан
 • Доплата за 1/1 соба
 • Туристичка такса
 • Патничко осигурување 5€ (до 65 год)

Pin It on Pinterest