Вила Костас

 Вила “Kostas”, се наоѓа во центарот на Калитеа на самиот главен булевар и на околу 120m од плажа. Располага со 1/4 студија (еден брачен кревет + два единечни или четири единечни кревети), комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + шпорет со рерна, аспиратор, голем фрижидер..), комплетно реновирани нови купатила, просторни балкони (масичка со столчиња) со поглед напред на булеварот и кон море (од студијата на II кат), LCD телевизор, гардеробер, клима и  интернет - БЕСПЛАТНИ. Студијата се наоѓаат на I и II кат.


"Kostas"
Kалитеа

термин 

МАЈ 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

*

*

*

*

*

*

*

7 *

7

7

7

7

7

1/4  студио

50

80

105

140

170

190

380

405

425

425

425

425

425

405

180

140

95

70

50

 

  НАПОМЕНА

·  -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

·  -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

·  -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·  -  Во 1/4 студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

·  -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

·  -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

·  -  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

·  -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

·  -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата на булеварот.

·  -  Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО!!

 

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·  -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

·  -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

·  -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·  -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·  -  Доплата за туристичка такса 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

·  -  Доплата за патничко осигурување

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
  • Доплата за туристичка такса 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

Pin It on Pinterest