Вила „CATRIN“ – Golden Beach (Скала Потамиа)

 На само 100м до најубавата плажа на островот Тасос, ве дочекува луксузната вила Катрин, сместена во прекрасно уреден двор со цвеќе и украсни дрвца, зеленило и мирис на цитрус. Студиата се модерно уредени со еден брачен лежај и софа на расклопување, опремена кујна, ТВ, клима (вклучено во цена), купатило, пространа тераса (10m2) со гарнитура за седење, тенда.

Период

Број на ноќевања

1/2 студио

1/4  студио

26.05-02.06.19

7*

110

120

02.06-09.06.19

7*

140

160

09.06-16.06.19

7*

160

180

16.06-23.06.19

7*

190

210

23.06–30.06.19

7*

220

250

30.06-09.07.19

9

480

540

09.07-18.07.19

9

580

650

18.07-27.07.19

9

580

650

27.07–05.08.19

9

580

650

05.08-14.08.19

9

580

650

14.08-23.08.19

9

580

650

23.08–01.09.19

9

520

580

01.09–08.09.19

7*

190

210

08.09-15.09.19

7*

160

180

15.09-22.09.19

7*

140

160

22.09-29.09.19

7*

110

120

Напомена:

üСмените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)

üСмените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз

üПостелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот

üСместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09часот по локално време

üЦените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

üПри користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

üТуристичка такса од 0,5€ на ден се плаќа на лице место по пристигнување во објектот.

 

Цената на превозот на релација: Скопје - Тасос - Скопје изнесува:

üвозрасни: 50 €

üдеца од 2 до 12 години: 35 €

üдеца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето,поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ      

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор!            

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest