Хотел Радан 3* Пролом Бања

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на планината Радан. Позната е, пред сè, по својата лековита Пролом вода, која припаѓа на ретката група води со високи балнеолошки вредности: високоалкална (pH 8,8-9,2), нискоминерализирана (сув остаток 148 мг/л), бикарбонатна. Со желба да Ви го доближиме овој единствен дар на прородата, овозможивме секаде во хотелот да бидете во контакт со Пролом водата.На лековитата Пролом вода се засноваат сите наши здравствени програми. Ефектот на лекувањето се зголемува со примена на балнеолошки и физикални третмани, со престој на чист и свеж воздух и прошетки во недопрената природа на Пролом Бања. За подобрување на општата здравствена состојба придонесуваат надморската височина (550-668 м) и умерено континенталната клима со голем број сончеви денови во годината.Комплексот на хотелот Радан обедини во себе сместување во удобни соби, современи медицински и Wellness третмани, содржини за рекреација, забава и излети. (препорака на ТА Камелија Турс)

 

Пролом Wellnes пакет

(пакетите важат за  Мај и  Јуни)

 

Тродневен аранжман (два полни пансиони)

                      115 € по лице

Четвородневен аранжман (три полни пансиони)

                 145 €  по лице

 

 

 

 

 

 Пакетот опфаќа

*Сместување во двокреветни соби на база на полни пансиони, 

*Секојдневно користење на Велнес центар: 

*Сместување во двокреветни соби на база на полни пансиони,

 -сауна

-џакуз и базен  

-солена соба

-парно купатило

 -топли  клупи

-внатрешен базен

 * Користење на теретана и фитнес сала,

 * Користење на салата за рекреација (билијард, пинг-понг, пикадо).

 

Дополнителни погодности:

*Грижа за децата и секојдневна анимација на децата

 *Бесплатно користење на Wi-Fi

Поволности за семејства:

*Деца до 9 години престојуваат гратис

 *Деца од 9 до 14 години плаќаат 50 % од цената придружени од две возрасни лица  

Начин на плаќање:

*Во готовоавансно плаќање 30% од вкупната цена на аранжманот во моментот на пријавување, а остатокот најдоцна 10дена пред поаѓање

*Кредитни картички

*Туристички кредит (6-36 рати ) аплицирање во агенција

*Агенцијата овозможува кредит-кои се одобрува за 15 минути

*Плаќање преку синдикатски организации

 

Напомена :По барање на патникот постои можност за користење на лукс пакетот со доплата, со однапред резервација по Ваш избор

Важат општите услови на ТА Камелија Турс при СКТМ 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Организација на аранжамнот
Користење на салата за рекреација (билијард, пинг-понг, пикадо)
Користење на теретана и фитнес сала
Солена соба
*Сместување во двокреветни соби на база на полни пансиони
Секојдневно користење на Велнес центар
Базен и џакузи
Парно купатило

Цената Не покрива?

  • Факултативни излети.
  • Туристичка такса во хотели се плаќа на рецепциа према тарифата на хотелите.
  • Индивидуални трошоци за времетраење на аранжманот.
  • Патничко – здраствено осигурување

Pin It on Pinterest