Вила Алкано

 Ново во нашата понуда - Вила Alcano која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили, на само дваесетина метри оддалеченост од вилата „Sole A Mare. Со задоволство можеме да потврдиме дека за сезоната Лето 2019 ја имаме најдобрата понуда во Неос Мармарас која се однесува на изборот на вилите кои се издвојуваат со извонредната локација и со нивниот квалитет. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ вилата Alcano е оддалечена околу 300 метри. Во приземјето на вилата се наоѓа најпознатиот ресторан за гиро во Неос МармарасAlcano“. Располагаме со двокреветни и трокреветни студија на прв спрат кои имаат директен поглед на море, поглед на улица или во дворот на вилата. Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел, кујни, телевизори и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Вила „Alcano” - Неос Мармарас

 

Термин:

 

Ноќевања:

1/2 студио

1/2 студио море

1/3 студио

1/3 студио

 море

20.05-30.05.2019

10

9.300 ден (150 )

11.160 ден (180 )

12.400 ден (200)

14.260 ден (230)

30.05-09.06.2019

10

12.400 ден (200 )

14.260 ден (230)

16.120  ден (260 )

18.600 ден (300)

09.06-19.06.2019

10

15.500 ден (250 )

17.360 ден (280 )

19.220 ден (310 )

21.700 ден (350 )

19.06-29.06.2019

10

18.600 ден (300 )

20.460 ден (330)

22.320 ден (360 )

24.800 ден (400 )

29.06-09.07.2019

10

24.800 ден (400 )

26.660 ден (430)

28.520 ден (460 )

31.000 ден (500 )

09.07-19.07.2019

10

31.000 ден (500 )

32.860 ден (530)

34.720 ден (560 )

37.200 ден (600 )

19.07-29.07.2019

10

31.000 ден (500 )

32.860 ден (530)

34.720 ден (560 )

37.200 ден (600 )

29.07-08.08.2019

10

31.000 ден (500 )

32.860 ден (530)

34.720 ден (560 )

37.200 ден (600 )

08.08-18.08.2019

10

31.000 ден (500 )

32.860 ден (530)

34.720 ден (560 )

37.200 ден (600 )

18.08-28.08.2019

10

27.900 ден (450 )

29.760 ден (480 )

31.620 ден (510 )

34.100 ден (550 )

28.08-07.09.2019

10

21.700 ден (350 )

23.560 ден (380 )

25.420 ден (410)

27.900 ден (450 )

07.09-17.09.2019

10

15.500 ден (250 )

17.360 ден (280 )

19.220 ден (310 )

21.700 ден (350 )

17.09-27.09.2019

10

12.400 ден (200 )

14.260 ден (230 )

15.500 ден (250 )

17.360 ден (280 )

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

- Организиран превоз Скопје--Неос Мармарас

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

                                                                                                                               

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

Цената Не покрива?

  • - Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра
  • - Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

Pin It on Pinterest