Хотел Торонеос

 Се наоѓа на влезот на Никити, од првата, мала, неорганизирана плажа е оддалечен околу 150 м. Официјално е рангиран со 2 * и е постар, изграден во медитерански стил. Собите содржат: фрижидер, тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), бесплатен интернет, тераса. Има голем, убав двор, базен и сопствен паркинг

Термин

Полупансиони

Цена по лице во 1/3

Цена по лице во 1/4

2/6-12/6

10

199

219

12/6-21/6

9

229

249

21/6-30/6

9

249

269

30/6-9/7

9

279

299

9/7-18/7

9

329

349

18/7-27/7

9

389

455

27/7-5/8

9

389

455

5/8-14/8

9

389

455

14/8-23/8

9

359

425

23/8-1/9

9

329

365

1/9-11/9

10

279

299

11/9-21/9

10

259

279

21/9-1/10

10

229

249

 

Напомени и услови:

-      Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд.

Истите се по лице за 9 или 10 полупансиони (појадок и вечера) шведска маса

 Услови за сместување:

o   Дете до 11,99 години бесплатно   Трет возрасен има 25% попуст

 -      Автобуски превоз по лице: 

o   За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)            За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)           Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 -      Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

-      За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

-      Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

-      Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

-      Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

-      Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.camelliatravel.com.mk ) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да седобие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.

-      Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.

-      Клиентите кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

-      За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

-      Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите

-      Т.А. „Камелија Турс“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернетот во кој-било објект од целата понуда.

-      Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

-      Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Т.А. „Камелија Турс и на самата агенција. 

 

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ  

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest