Potidea Golden Beach Hotel

 Сместување:  Хотелот се состои од две згради една позади друга.

 Во АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) на располагање се само 1/2 двокреветни соби и 1/2+1 двокреветна соба со помошен кревет. Во АНЕКС 2 на распоагање се трокреветни и четворокреветни соби (трето и четврто легло се дополнителни легла). Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба. 

 Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

 Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.

Локација:  Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа. Hotel - Nea Moudania,  9.2 km; Hotel - Nea Fokea, 11.5 km; Hotel - Afytos, 16.6 km; Hotel - Kalithea, 19.5 km;

http://potideagoldenbeach.gr/      X Координати: 40.191037  Y координати: 23.334988

Плажа: На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга   ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

 Интернет: Доплата на рецепција.

Чистење на собите6 пати неделно;

Промена на крпи и постелнина3 пати неделно. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини: Лоби бар;Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера;  Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

Активности во близина на хотелот:  Надворешен базен

Оброци:  Појадок, Ручек и  Вечера (швед. маса)

 Собите се опремени со:  Балкон, ТВ,  Фен, Бања со туш кабина

 

Термин

Услуга

Соба во Анех  во Anex I

Соба во Anex II

Цена по лице за 7 All inclusive

26.05-02.06.2019

7 All

189 €

199 €

02.06-09.06.2019

7 All

199 €

209 €

09.06-16.06.2019

7 All

259 €

269 €

16.06-23.06.2019

7 All

289 €

299 €

23.06-30.06.2019

7 All

309 €

319 €

30.06-07.07.2019

7 All

339 €

349 €

07.07-14.07.2019

7 All

359 €

369 €

14.07-21.07.2019

7 All

389 €

399 €

21.07-28.07.2019

7 All

409 €

419 €

28.07-04.08.2019

7 All

409 €

419 €

04.08-11.08.2019

7 All

409 €

419 €

11.08-18.08.2019

7 All

409 €

419 €

18.08-25.08.2019

7 All

399 €

409 €

25.08-01.09.2019

7 All

369 €

379 €

01.09-08.09.2019

7 All

269 €

279 €

08.09-15.09.2019

7 All

219 €

229 €

15.09-22.09.2019

7 All

189 €

199 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Цените се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

7 ноќевања со појадок, ручек и вечера;Едно дете до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;Интернет во лоби на хотелот.

Доплати  Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ;Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ;Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

Напомена за попусти:  Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!  Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Служење пијалоци:  10:30 – 21:00

Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;Алкохолни: Локално Barel пиво, вино - црвено / бело, узо, грчко бренди;

Ресторан:

Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот. Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;

Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;

Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;

 Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;

За ручек, вечера и на базен се служат следните пијалоци:

·  Точено пиво;

·  Узо;

·  Бренди;

·  Црвено вино;

·  Бело вино;

·  Кока Кола;

·  Спрајт;

·  Фанта;

·  Газирана вода;

·  Филтер Кафе;

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 ·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ

        

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашата канцеларија.

 

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС Ви посакува пријатен одмор!

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ;
  • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ;
  • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;
  • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

Pin It on Pinterest