Polychrono Beach Hotel

 Опис:Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

https://www.polychrono-beach-hotel.gr/X Координати: 40.0169083  Y координати: 23.5324946

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа:     Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга:    Ноќевање со појадок (швед. маса)

 Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат. Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш,балкон. Собите-сутерен имаат заедничка тераса.

Хотелски содржини и услуги: Лоби бар;  Собна услуга;  Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина: Паркинг; Клима (со доплата); Далечина од центар: 350 m;

Собите се опремени со: Телефон; Сателитска ТВ, Бања/Тоалет: Балкон / Тераса;  Бања со туш кабина;  Wi-fi (со доплата); Мал фрижидер 

  Важна напомена:При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа.Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

 

        Термин

 Услуга

Double

Triple

Quadraple

Quadraple Ground Floor

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок

19.05-26.05.2019

7 BB

89 €

99 €

109 €

75 €

26.05-02.06.2019

7 BB

109 €

119 €

129 €

95 €

02.06-09.06.2019

7 BB

139 €

149 €

159 €

125 €

09.06-16.06.2019

7 BB

169 €

179 €

189 €

155 €

16.06-23.06.2019

7 BB

189 €

199 €

209 €

175 €

23.06-30.06.2019

7 BB

209 €

219 €

229 €

195 €

30.06-07.07.2019

7 BB

229 €

239 €

249 €

215 €

07.07-14.07.2019

7 BB

259 €

269 €

279 €

245 €

14.07-21.07.2019

7 BB

279 €

289 €

299 €

265 €

21.07-28.07.2019

7 BB

299 €

309 €

319 €

285 €

28.07-04.08.2019

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

04.08-11.08.2019

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

11.08-18.08.2019

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

18.08-25.08.2019

7 BB

299 €

309 €

319 €

285 €

25.08-01.09.2019

7 BB

249 €

259 €

269 €

235 €

01.09-08.09.2019

7 BB

199 €

209 €

219 €

185 €

08.09-15.09.2019

7 BB

159 €

169 €

179 €

145 €

15.09-22.09.2018

7 BB

139 €

149 €

159 €

125 €

ЦЕНОВНИК

Цените се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Доплати: Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца).

 Максимум сместување:Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло);Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло);Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување::Double room - 2 возрасни;Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99;Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни.

Цената не вклучува:Превоз и Патничко осигурување.

Доплати и попусти за деца и трет возрасен:

·  Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО;

·  Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО;

·  Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО;

·  Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%;

·  Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен;

·  Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО;

·  Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен;

·  Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен;

·  Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен.

 

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашата канцеларија.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 ·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ        

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС Ви посакува пријатен одмор!

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
  • Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца).
  • Wi-fi (со доплата)
  • Клима (со доплата);

Pin It on Pinterest