Вила Авра

Се наоѓа во стариот дел на Сарти. Оддалечена е околу 50 м од плажа/ море. На приземјето има ресторан. Студијата и апартманите содржат: кујна, тоалет, ТВ, клима (се доплаќа во објектот), бесплатен интернет, тераса со лимитиран поглед во друг објект.

Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апартман

26/5-2/6

7*

195*

215*

250*

2/6-12/6

10*

335*

365*

400*

12/6-21/6

9*

355*

425*

460*

21/6-30/6

9*

395*

480*

515*

30/6-9/7

9

415

515

535

9/7-18/7

9

455

555

590

18/7-27/7

9

475

590

620

27/7-5/8

9

475

590

620

5/8-14/8

9

475

590

620

14/8-23/8

9

475

590

620

23/8-1/9

9

445

545

580

1/9-11/9

10

430*

515*

555*

11/9-21/9

10

395*

425*

460*

21/9-1/10

10

235*

285*

320*

Напомени и услови:

-       Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд. Истите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.

-       ГРАТИС превоз за термините кои се обележани со ѕвезда (*), за останатите превозот се доплаќа:

 

o    За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)                За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)               Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

-       Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

 

-       За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

-       Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

-       Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

-       Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

-       Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.camelliatravel.com.mk ) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да седобие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.

-       Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.

-       Клиентите кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

-       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

-       Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите

-       Т.А. „Камелија Турс“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернетот во кој-било објект од целата понуда.

-       Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

-       Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Т.А. „Камелија Турс и на самата агенција. 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

  ·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ  

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest