Вила Ангелики

 Вилата Angeliki се наоѓа на само 100 метри од една од најубавите плажи на најмалото скриено богатство на Ситонија-Каламитси. Во оваа раскошна вила располагаме со трокреветни и четирикреветни студија на прв и втор спрат со пространи тераси од кои некои имаат бочно поглед кон морето. Сите сместувачки капацитети  се опремени со квалитетен мебел и кујни, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Гостите во вилата имаат на располагање и простран двор за уживање: тука децата можат безбедно да играат, а за возрасните еден дел од  просторот е опремен со дрвени маси и столчиња и простор за скара. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Вилата има сопствен паркинг. Напомена:Во сите студија дозволено е сместување на толку лица колку што има нормални кревети. Во заеднички кревет заедно со возрасно лице може да се смести дополнително едно дете до 4 години. Во студиото B8 има помошен кревет на расклопување, а во студиото B9 дополнителен кревет.

 

Вила „Angeliki” - Каламитси

Термин:

Ноќевања:

1/3 студио

1/3+1 студио со помошен кревет

1/3+1 студио со дополнителен кревет

20.05-30.05.2019

10

11.160 ден (180 €)

11.780 ден (190 €)

13.020 ден (210 €)

30.05-09.06.2019

10

17.360 ден (280 €)

17.980 ден (290 €)

 19.220 ден (310 €)

09.06-19.06.2019

10

23.560 ден (380 €)

24.180 ден (390 €)

25.420 ден (410 €)

19.06-29.06.2019

10

27.900 ден (450 €)

28.520 ден (460 €)

29.760 ден (480 €)

29.06-09.07.2019

10

32.860 ден (530 €)

33.480 ден (540 €)

34.720 ден (560 €)

09.07-19.07.2019

10

40.300 ден (650 €)

40.920 ден (660 €)

42.160 ден (680 €)

19.07-29.07.2019

10

40.300 ден (650 €)

40.920 ден (660 €)

42.160 ден (680 €)

29.07-08.08.2019

10

40.300 ден (650 €)

40.920 ден (660 €)

42.160 ден (680 €)

08.08-18.08.2019

10

40.300 ден (650 €)

40.920 ден (660 €)

42.160 ден (680 €)

18.08-28.08.2019

10

37.200 ден (600 €)

37.820 ден (610 €)

39.060 ден (630 €)

28.08-07.09.2019

10

27.900 ден (450 €)

28.520 ден (460 €)

29.760 ден (480 €)

07.09-17.09.2019

10

19.840 ден (320 €)

20.460 ден (330 €)

21.700 ден (350 €)

17.09-27.09.2019

10

15.500 ден (250 €)

16.120 ден (260 €)

17.360 ден (280 €)

-Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз

-Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

-Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

-Тргнување од Скопје во 04.00 часот 

 -Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • - Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

Pin It on Pinterest