Вила Акис

 Вила “Akis” се наоѓа на самата пешачка зона во Олимпик Бич и на 20m од плажа. Вилата располага со 1/2 студија, 1/2+1 студија со две редовни и едно дополнително легло, како и дуплекс апартмани со две одделни спални и голема дневна соба во која има петосед на расклопување. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет,огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со поглед на море/плажа, клима (БЕСПЛАТНА), ТV-LCD, гардеробер, сушара. На располагање на гостите е бесплатен интернет. Студијата и апартманите се на први и втори кат и имаат просторни тераси со поглед кон плажа/море и пешачката зона.

10% попуст за уплата до 01.04.2019

"AKIS"
Олимпик бич

термин 

МАЈ 

ЈУНИ 

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

19

26

02 

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио 

45

60

75

100

120

135

260

285

315

315

315

315

315

285

135

100

75

60

50

1/2+1 студио 

45

70

85

115

135

155

290

315

335

335

335

335

335

315

155

115

85

70

55

Дуплекс АПТ /4+1/

35

50

60

75

95

105

395

435

475

475

475

475

475

435

105

75

60

50

40

Дуплекс АПТ /4+2/

35

55

65

85

105

115

425

465

505

505

505

505

505

465

115

85

65

55

40

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио/апартман без превоз

цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то и 6-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;

-  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

-  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

Pin It on Pinterest