Слични Понуди

Програма

1
Плажа Миртос
  Најубава плажа на островот е познатата Myrthos Beach која се наоѓа на Северозападниот дел на Кефалонија, која е заштитен знак на островот. Плажата е 12 пати прогласувана за најубава плажа во Грција. Оваа плажа е со бели камчиња и токму заради тоа бојата на морето е сина како во сликовница. Оваа плажа многу наликува на плажите на Лефкада.Овој ден продолжуваме и на плажа Макрос Гиалос, во Beach Bar Costa Costa, каде што ќе можете да уживате со музика, релаксација на плажа или водни спортови.
2
Плажа Антисамос
  Антисамос плажата е втората плажа по убавина после Миртос. На самата плажа е сместен манастирот Агрилион, од каде погледот остава без здив. Белиот песок и ситните бели камчиња ја прават волшебна.
3
Плажа Скала
  Кристално чиста вода, вегетација која расте речиси на плажата која е долга преку 3км. Ова се само неколку причини поради кои Скала е еден од најважните туристички центри на Кефалонија. Ова е идеална плажа за вистински да се одморите со книга или пиво во рака.
4
Крстарење до Островот Закинтос
  Да се посети уште еден остров за време на вашето патување, ова е прекрасна можност. Овој прекрасен ден ќе ја посетиме прекрасната плажа Навагио. А, истовремено ќе ги видиме Сините пештери и местото Агиос Николаос, каде што ќе имаме слободно време за кафе или ручек. Овој остров ќе ве воодушеви со прекрасното тиркизно море.
5
Главниот град на Кефалонија – Аргостоли
  Аристоли е главниот град на Кефалонија и е сместен на едниот крај од заливот, а со другата страна на заливот е поврзан со преубавиот камен мост кој е заштитен знак на Островот. Овој мост е еднинствениот кој го преживеал земјотресот од 1953 година кога цел град бил срамнет со земја. Во овој град ќе можете да посетите некој од поголемиот број на кафичи, ресторани, таверни, сувенирници и да прошетате по преубаво уреденото шеталиште покрај самото море, кое е исто така заштитен знак на овој преубав град.
6
Етно Тура
  Овој ден го поминуваме во посета на културни дестинации на Кефалонија.На источниот брег на Кефалонија, во близина на градот се наоѓа и неверојатната пештера Мелисани и истоименото живописно подземно езеро. Ова место со право се смета за едно од најубавите природни знаменитости на Грција. Да ја посетите Кефалонија, а да не го посетите ова чудо на природата е навистина жално.Од овде одиме да го посетиме манастирот свети Герасимос- чудотворецот и заштитникот на овој остров.Потоа винаријата Робола, каде што ќе може да дегустирате од ова прекрасно вино. И од овде го завршуваме денот повторно на плажа Макрос Гиалос.
7
Вечерен излет во Скала
  Скала е место што веќе преку ден ќе го посетиме, но истото сосем различно изгледа навечер. Ова е најгостопримливото место во близина на Порос кое е гнездо на најромантични ресторани со најголем избор на грчка традиционална кујна и медитерански специјалитети. Идеален излет за сите гурмани и романтичари.
Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest