Вила Ана

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров...Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Вила ANNA („А“ кат.) – оддалеченост од плажа - 50 м. Сите студиа и апартмани располагаат со кујна, ТВЦ,  тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 7 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето) и во склопот на истиот се наоѓа и БАЗЕН кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

Цените се дадени во ЕУР, плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 62 ден.)

 

ВИЛА ANNA – ЛАГАНАС

ПАКЕТ АРАНЖМАН (бус+брод+сместување) по ЛИЦЕ

ПЕРИОД

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апартман

13.06 – 21.06.2019

7

170 €

160 €

154 €

20.06 – 28.06.2019

7

190 €

176 €

170 €

27.06 – 05.07.2019

7

205 €

190 €

182 €

04.07 – 12.07.2019

7

220 €

203 €

195 €

11.07 – 19.07.2019

7

240 €

220 €

210 €

18.07 – 26.07.2019

7

250 €

246 €

235 €

25.07 – 02.08.2019

7

250 €

246 €

235 €

01.08 – 09.08.2019

7

250 €

246 €

235 €

08.08 – 16.08.2019

7

250 €

246 €

235 €

15.08 – 23.08.2019

7

240 €

220 €

210 €

22.08 – 30.08.2019

7

210 €

193 €

185 €

29.08 – 06.09.2019

7

165 €

153 €

148 €

05.09 – 13.09.2019

7

135 €

126 €

123 €

12.09 – 20.09.2019

7

120 €

113 €

110 €

19.09 – 27.09.2019

7

110 €

103 €

101 €

26.09 – 04.10.2019

7

100 €

96 €

95 €


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 Време на поаѓање превоз за Закинтос :  18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

 НАПОМЕНА:

-Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти еследниот ден !

- ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице

 Доплати

-Деца од 2-11.99 год на дополнително легло - БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50 €)

-Патничко и здравствено осигурување  

- Доплата за користење на клима 7€ дневно во самата вила.

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 ·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ       

                                                           Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор!

 

         

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest