>

Програма

1
1 ден 21.05 Скопје - Валона
    Поаѓање од Скопје во 02:00 часот на паркингот пред VIP хотел (наспроти Скопски саем). Ноќно возење преку г.п.Ќафасан (Струга) со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Валона во утринските часови. Сместување во избраниот сместувачки капацитет Вила Camelia или хотел Pimavera кој се наоѓа на сама плажа na “Lungo Mare”. Ноќевање.
2
2 ден 22.05 Валона
    Слободно време за одмор или прошетка низ шеталиште на Валона со бројните кафулиња и ресторани. Можност за факултативна посета на манастирот Звернек, кој се наоѓа на малиот остров прекриен со борова шума, византиски Манастир од 13 век посветен на Пресвета Богородица. За да стигнете до манастирот, се пешачи преку дрвениот мост (долг 270метри). Амбиентален ентериер. Целата област е многу живописна, особено на зајдисонце. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.
3
3 ден 22.05 Валона (Саранда-факултативно)
    Факултативна посета на Саранда и Ксамил. Враќање во Валона. Ноќевање
4
4 ден 24.05 Валона - Скопје
    Слободно време за индивидуални активности. Во попладневните часови поаѓање кон Македонија. Пристигнување во вечерните часови

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest