Sign in:

  • Macedonian
  • English
  • Russian
  • Albanian
  • Albanian
  • Albanian
►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел

Азурен Брег 8-ми Март


 


               АЗУРЕН БРЕГ


                       8-ми Март Термин 05.03.-10.03.2019.


1 ДЕН  05.03.2019  СКОПЈЕ – МИЛАНО:                                                                           Состанок на групата во 11:30 ч. Поаѓање во 12:00 часот од пред Дрво Декор. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.


2 ДЕН   06.03.2019 FRANCIACORTA OUTLET – МИЛАНО:                                        Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (2 часа) за шопинг. Продолжуваме кон Милано.  Сместување во хотел. Одиме на организиран разглед на градот: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица,Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м. долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланска опера една од најпознатите оперски куќи во светот…. Враќање во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.


3  ДЕН   07.03.2019  МИЛАНО – НИЦА                                                                                           Појадок. Поаѓање за Ница. Пристигнување во Ница во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за одмор.  Индивидуална прошетка низ Ница. Враќање во хотел. Ноќевање. 


 04 ДЕН 08.03.2019  НИЦА – СЕНТ ТРОПЕЗ – КАН :                                                                 Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Сент Тропез и гламурозниот Кан. Сент Тропез – најидиличното место на Азурниот Брег, марина со луксузни јахти, старата полициска станица на инспекторот Жак Клузо, познати кафулиња како кафулето на познатите глумци – Café Senequer. Пробајте го познатиот колач Tarte Tropezienne… Слободно време за прошетки низ стариот град. Продолжуваме кон Кан. Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, Марината. Посета на стариот дел на градот, тврдината и црквата Notre Dame De Esperance. Слободно време за индивидуални прошетки. Враќање во Ница. Во вечерните часови одиме на прошека низ стариот дел на Ница: Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата. Враќање во Хотел.  Ноќевање.


05 ДЕН  09.03.2019  НИЦА – ЕЗ – МОНАКО :                                                                          Појадок. Одјавување од хотел. Слободно време во Ница. Околу пладне предлагаме посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето….Слободно време. Во вечерните часови тргнување за Македонија со попатни паузи а одмор и царински формалности. Патот води преку Словенија, Хрватска, Србија.


06  ДЕН  10.03.2019 МАКЕДОНИЈА                                                                                                                     Пристигнување во Скопје во вечерните часови.                                                 


Цената на аранжманот изнесува: 229€


 Во цената на аранжманот е вклучено:                                               

·  Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,                                     
· Сместување во Милано во хотел 3*на база 1 ноќевање со појадок
·  Сместување во Ница во хотел  3* на база 2 ноќевања со појадок                                                                              ·  Разглед на Mилано и Ница                                                                                                                                        ·  Посета на FRANCIACORTA OUTLET VILLAGE шопинг центар                                                                                ·  Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето


Во цената на аранжманот не е вклучено                                           ·  Влезници за културно историски споменици, музеи.                                                                                                   · Задолжително патничко осигурување 5€ (до 64 год)                                                                                                   · Посета на Кан и Сент Тропез 35€                                                                                                                                     · Посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ во Ез 25€                                                                                 ·  Доплата за еднокреветна соба 87€                                                                                                                   · Туристичка такса во Милано3€-5€                                                                                                                    · Туристичка такса во Ница 1€ по лице на ден                                                                                                             ·   Билети за јавен превоз                                                                                                                                               · Останати индивидуални трошоци кој не се споменати во програмата


Факултативи                                                                                                                                                         * Факултативните посети не се задолжителен дел од програмата;                                                            *Агенцијата не сноси одговорност за промена на цената на билетите за факултативните посети и зависат       од слободните термини на локалитетите како и од бројот на пријавени патници;                                                 *Термините на факултативните посети се променливи                                                                                        *Факултативите задолжително се резервираат во агенцијата при самата уплата по избор!


НАПОМЕНИ:                                                                                                                     Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата                     Цената е пресметана на минимум 40 особи                                                                                                                Пасошот треба да важи минимум 3/6 месеци по завршување на патувањето                                           Плаќањето е во денарска противредност по курс од 62 денари                                                                     Важат Општите услови на Т.А Камелија Турс -Туроператор со лиценца -А членка на  СКТМ


 

Услови и начин на плаќањеУслови на патување
Испечати понуда

КЛИКНИ ЗА ЛОКАЦИЈА