Sign in:

  • Macedonian
  • English
  • Russian
  • Albanian
  • Albanian
  • Albanian
►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел

Дубаи Нова Година 2019


 

             ДУБАИ НОВА ГОДИНА

                                              8 ДЕНА / 7 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ

               Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете!

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН DUBAI 7НОЌИ / 8 ДЕНА

ХОТЕЛ

Кат./Локација

1 / 2 Соба

1 / 1Соба

3то лице

Бебе
(0-1.99)

Дете
(2-5.99)

Дете
(6-11.99)

Arabian Park Hotel

3* Bur Dubai

900

1215

N/A

80

355

N/A

Al Jawhara Gardens

4*Deira

950

1330

950

80

355

950

Ramee Rose Al Barsha

4*  Al Barsha

980

1400

980

80

355

980

RaddisonBlu Media City

4 +*  Media City

1059

1530

N/A

80

355

N/A

Gulf Court Hotel Busineaa Bay

4 +* Business bay

1075

1575

1075

80

355

999

Media Rotana

5* Tecom

1240

1969

N/A

80

355

N/A

Ghaya Grand Hotel 5*(со вклучена свечена вечера)

5* Al Barsja

1375

2055

N/A

80

355

1235

*Цените се дадени во евра

 

Во цената се вклучени следните услуги

 

 ·Билет со авиокомпанија  FlyDubai Airlines  директно од Скопје–Дубаи-Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж)

·Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи

·7 ноќевања,8 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок

·Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич

·Аеродромски такси

·Асистенција на аеродром во Дубаи

Во цената не се вклучени следните услуги

 

·Факултативни екскурзии

·Патничко и здравствено осигурување

·Таксата за престој се плаќа директно:

o  4-5 еур / за соба на ден за хотел 5*

o  3 -4еур/за соба на ден за хотел со 4*

o  2-3 еур/за соба на ден за хотел со 3*

·Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )

·Виза за влез воДубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја

 

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

 

SKP - DXB

DXB - SKP

Ноќи

 

27.12.18

03.01.19

7

 

 

ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ

Поаѓање (SKP – DXB)

Враќање (DXB – SKP)

13:05

09:15

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Екскурзии

Време на траење

Цена по лице

Опис

Desert Safari

5 часа

55 EUR

Трансфер,Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)

Dhow Cruise Creek/Marina

часа

55 EUR/80EUR

Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци(безалкохолни)

Abu Dhabi City Tour

Целодневна

80 EUR

Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер,без ручек

BurjKhalifa& Dubai Mall

 

80 EUR

Влезница +трансфер

Miracle garden

 

43 EUR

 

Aquawenture Water Park

 

95 EUR

Влезница со вклучен трансфер

Global Village

 

40 EUR

Влезница со вклучен трансфер

Helicopter Tour 17 min

 

220 EUR

 

Свечена вечера воhtl.Ghaya Grand Hotel 5*

 

125EUR

50%( дете05-11)

Свечена вечера (со безалкохолни пијалоци)со вклучен трансфер од секој хотел

Seawings 20 min

 

260 EUR

 

 

 

Важна напомена:

·  ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ЗА УПЛАТА ДО 31 НОЕМВРИ 2018

·Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,ивалидни за пријавување на мин. 2 патници.

·Плаќање исклучиво во денари

·Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња

·За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.

  

 

  

 

 

 

 

Услови и начин на плаќањеУслови на патување
Испечати понуда

КЛИКНИ ЗА ЛОКАЦИЈА