Sign in:

  • Macedonian
  • English
  • Russian
  • Albanian
  • Albanian
  • Albanian
►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел ►‪Париз‬, ‪‎Амстердам‬, Прага‬-‪‎Виена‬-‪‎Будимпешта‬, Персија, Кападокија, Истанбул‬, Краков‬,‪ Швајцарија‬, Сараево‬, ‪‎Бел

БАРСЕЛОНА


                     БАРСЕЛОНА

                                              ТЕРМИН 17.05-20.05 .2019.

 

1 ДЕН СКОПЈЕ-БАРСЕЛОНА                                                                                                                                            Состанок на групата на скопскиот аеродром во  часот. Полетување за Барселонa.Пристигнување во Барселона. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.                                                                             2 ДЕН БАРСЕЛОНА (ПАНОРАМСКИ РАЗГЛЕД–РАМБЛАС,,МАРЕМАГНУМ)                                                     Појадок во хотел.Факултативен панорамски разглед на Барселона со метро:плоштадот    Каталонија,авенијата Рамблас, Споменикот на Колумбо,Готскиот кварт Минувајќи низ  неколку улици ќе ја здогледате импозантната градба ,Гаудиевото животно дело-Саграда Фамилија.Прошетка низ познатата улица „Рамблас“, една однајдинамичните улици во  Светот. Следува слободно време за индивидуални активности и можност во шопинг центарот„Маремагнум“ за кафе пауза, ручек или шопинг. Навечер Ви препорачуваме посета на Шпанскиот плоштад и на Магичните фонтани. Враќање во хотел. Ноќевање.                                               3 ДЕН БАРСЕЛОНА (ПАРК ГУЕЉ,ШПАНСКО СЕЛО,ТИБИДАДО )                                                                     Појадок во хотел.Ви нудиме факултативен излет за да поминете прекрасен ден низ парковите наБарселона. Првин одиме во посета на паркот Гуељ, кој е едно од најголемите ремек дела на Антони Гауди и е значајна знанемитост на Барселона . На влезот во паркот , кој што е огромен и каде што ќе доживеете необјасниво смирување и спокојство , иако туристи од разни континенти буквално го преплавуваат целиот парк ,се наоѓаат Гаудиевата куќа и гуштер облепен со скршени керамички плочки , изработка по гаудиевата техника “тренкадис” . Посетата продолжува кон Тибидабо , (највисоката точка во Барселона -512 метри надморска височина ) паркот Гуел се наоѓа во подножјето на брдото Тибидабо . Од ова брдо се пружа совршен и најубав поглед на цела Барселона и морето , тука може да уживате ,да се напиете кафе , сок и сето тоа додека музицира локален бенд , расположен за добра свирка и забава.Потоа се упатуваме кон Шпанското село и го посетуваме овој музеј на отворено. Настанато во 30-тите години на XX век, како изложба, која требало да ги обедини и прикаже основните карактеристики и разноликоста на селата во Шпанија. Враќање во хотел со метро.Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.                           4 ДЕН БАРСЕЛОНА (НОУ КАМП,КАСА МИЛА,КАСА БАТЛО,ФЛАМЕНКО)                                      Појадок.По појадокот факултативен до еден од најпознатите стадиони во светот–Ноу Кампна којигра фудбалскиот клуб „Барселона“. Ќе имате можност да го видете музејот на клубот со многубројните трофеи. Факултативна  посета на ридот Мон Жуик со Олимпискиот стадион и спортската палата. На враќање ќе го видиме ремек делото на шпанскиот архитект Антонио Гауди Каса Батло (Casa Batlló) , или Куќата од коски ,изградена на во почетокот на20век,а наспроти неа ќе ја здогледате и Каса Мила (Casa Milà)или Ла Педрера ,куќата без рабови,која додека ја набљудувате имате впечаток како дагледате во смрзнати бранови . Организирана факултативна Фламенко вечер во ресторан, каде ќе имате можност да уживате во прекрасното Фламенко шоу, фламенкото претставува национален танц наШпанијакојпредставувамикснамузика итанц.Враќање во хотел со метро. Ноќевање.                                                                                                    5ДЕН БАРСЕЛОНА                                                                                                                                                            Појадок.Напуштање на хотел и индивидуална прошетка до Олимпиското пристаниште и плажата Барселонета. Можност за факултативна посета на Аквариумот –еден од наголемите и најубавите во Европа.Препорачуваме два и пол часа пред лет да бидете на аеродром. Лет за Скопје.Пристигнување во Скопје.

                                            

Хотел  3*  

3 BB

   Со уплата до 05.03.2019. гратис факултатива Аквариум

 

             Цена по лице  во 1/2 соба  

    390 €  

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНА: 

Организатор на ова патување е Камелија Турс:  Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси 130330000371/00 и одговорност за штета (класа 13 одговорност и класа 0/1 незгода) код ЕУРОЛИНГ ОСИГУРУВАЊЕ  АД СКОПЈЕ 

Доколку не се оствари минималниот број на патници -25, организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот. 

Можност за уплата на рати во агенција започнувајќи од месец Декември 2018 

Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањетои промена на лет према времето на полетување. 

5 дена пред полетувањето Агенцијата ќе објави информации за саатнината на полетувањето и слетувањето како и Авионската компанија

  

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 *  Авионски превоз на наведената дестинација Скопје – Барселона – Скопје со Wizzair

* Рачен багаж ( багаж до 10 кг. Голема кабинска торба ) димензии 55*45*23

*Трансфер аеродром хотел аеродром

*  Сместување во хотел со 3* на база 3 ноќевања со појадок

*  Организиран разглед на Барселона по програматасо локален водич –

*Организација на аранжманот и лиценциран придружник на патувањето

 

 

Во цената не е вклучено:

 *  Посета на парковите Гауди и Шпанско село со вклучен превоз 55

*  Влезница за Аквариумот 30

*Влезница за посета со вклучен пијалок  на Фламенко шоу 60€   

*  Билети за јавен превоз на лице мест

*  Патничко – здраствено осигурување 5

*  Влезница за посета на Мон Жуик 20

 

 

Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор!

Пасошот треба да важи минимум 6 месеци по завршувањето на патувањето.

Услови и начин на плаќањеУслови на патување
Испечати понуда

КЛИКНИ ЗА ЛОКАЦИЈА