• Отвори
  • Отвори
  • Отвори
  • Отвори

Топ Понуди

Поглед на светот од страна на патниците, место каде што спојуваме и раскажуваме искуства. Истражуваме свет и пренесуваме енергија низ целта на Camellia програмите. Уживајте во патувањата и слободно приклучете се.
ЗАМИСЛИ, ПОСАКАЈ И ДОЖИВЕЈ

Благодарејки на нашиот експертски тим, единствената понудата и индивидуалниот пристап, секоја ваша замислена желба може да стане реалност.
Патувањето може да го резервирате ONLINE или да го испланирате со до најситните детали, спрема вашите индивидуални барања во нашата канцеларија сместена во ГТЦ приземје Скопје или кај нашите субагенти во повеќето градови

8-ми Март

Азурен Брег

Азурен Брег

Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег - најпрестижната
210€
Сан Марино

Сан Марино

Сан Марино е трета најмала република во Европа, по Ватикан и Монако, која се наоѓа во источниот дел на Апенинскиот полуостров. Легендата вели дека Сан Марино е основана од Св. Марин од островот Раб. Поради прогонувањето на христијаните, се повлекол назад кај брдото Монте Титано, каде што изградил м
199€
Швајцарија

Швајцарија

Природната убавина, љубезноста на жителите, богатството и културата се она што ја прави Швајцарија привлечна за живот.Швајцарија е идеално место за оние кои сакаат да уживаат во континентална клима. Совршена за оние кои сакаат неверојатно зеленило и планински површини кои ќе ги остават без здив.
355€
Прага-Берлин

Прага-Берлин

Берлин, главниот град на Германија-има богат културен живот, кого го карактеризираат токму спротивности меѓу историските градби и современата архитектура. Знаменистостите на Берлин ја раскажуваат историјата на една цела нација-започнувајќи од Брандебуршката порта па се до седиштето на сојузниот Канц
265€
Дворците на Баварија-Минхен

Дворците на Баварија-Минхен

Дворците на Баварија – Ексцентричниот баварски крал Лудвиг II успеал, со векови собраното државно и семејно богатство на династијата Вителсбах да го потроши за краток временски период градејќи ги, како што ги нарекуваат „Дворците од соништата“: Ноешванштајн, Линдерхоф и Херенкимзе. Овие дворци изгл
235€
Салцбург-Минхен-Грац

Салцбург-Минхен-Грац

Салцбург е четврти град по големина во Австрија и лежи на обалата на реката Салцах, на северната граница со Алпите. Близината на Алпите претставува една од туристичките атракции, но сепак е најпознат по својата историја. Салцбург е роден град на композиторот Волфганг Амадеус Моцарт, и има г
219€
Истанбул-Анкара-Кападокија-Бурса

Истанбул-Анкара-Кападокија-Бурса

Кападокија е област во централна Анадолија во Турција, позната по спектакуларниот надреален пејзаж во кој си поиграла природата, сочинета од подземи градови, цркви во пештери и куќи врежани во карпите. Карпите настанале пред илјадници години како резултат на вулканска ерупција која со помош на клима
275€
Истанбул

Истанбул

Истанбул - најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие - улици полни со весели луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и религија, место на кое се состануваат Европа
110€
Истра и Плитвички Езера

Истра и Плитвички Езера

Допрете ја магичната црвена земја… Нека Ве погали медитеранското златно сонце… И почувствувајте ја Истра… Ја нарекуваат хрватска Тоскана… заради синото море, зелените пејзажи, средновековните места изградени во венецијански стил, мирисот на рузмаринот, вкусот на лимонадата од лаванда, афродизијакот
199€

Лето 2019

Не знаете каде да го поминете ВАШИОТ одмор, деновите кој мораат да бидат без стрес и напнатост кој навистина ги заслужувате! Најповолни пакет аранжмани за ЛЕТУВАЊЕ 2019 се подготвени. Египет, Турција, Италија, Шпанија, Грција, Албанија, Црна Гора и Хрватска чекаат на Вас

Далечни Дестинации

Поглед на светот од страна на патниците, место каде што спојуваме и раскажуваме искуства. Истражуваме свет и пренесуваме енергија низ целта на Camellia авантурите. Уживајте во патувањата и слободно приклучете се.

Зошто Camellia Travel

Задоволството на Клиентите
Камелија Турс не нуди само исклучителна можност за премиум патувања, туку се обидува да ги надмине… Прочитај повеќе
Премиум откритија
Ние сме посветени на обезбедување на единствени туристички програми каде што ќе ја откриете суштината на новата култура во... Прочитај повеќе
Квалитетно сместување
Додека секоја дестинација и регион има автентичен стил и различни стандарди за квалитет кога станува збор… Прочитај повеќе
Локални Туристички Водичи
Позади секој туристички аранжман, стои целиот тим на Камелија Турс каде во секој поединечно е професионалец во својот ... Прочитај повеќе

Pin It on Pinterest